Місячне затемнення 31 січня: коли українці побачать блакитний кривавий супермісяць

920011

Блакитний кривавий супермісяць на світанку в середу, 31 січня, спостерігатимуть жителі всієї Землі.

Найкраще це явище можна буде побачити в західній півкулі близько 5 ранку, а в Україні – о 15:30 год. Подібне місячне затемнення відбувається вкрай рідко – раз у 152 роки.

Як відомо, востаннє одразу три астрономічні явища, – місячне затемнення, супермісяць й «блакитний Місяць» – відбулися 30 грудня 1982 року над східною півкулею та 31 березня 1866 року над західною.

Супермісяць можна буде спостерігати на світанку 31 січня, а повню зможуть побачити тільки мешканці центральної та західної частин Північної Америки. Від початку до кінця явище побачать лише жителі Гаваїв, східна частина Аляски і північного заходу Канади. Добре затемнення буде видно в Австралії, Новій Зеландії, Східній і Центральній Азії.

Початок явища відбуватиметься в ніч на 31 січня о 2:51 год і завершиться о 8:08 на східному узбережжі США за місцевим часом. Найбільший пік затемнення припадає між 4:52 год і триває до 6:08 год за місцевим часом.

Щодо України, то пік блакитного кривавого супермісяця зможуть частково побачити лише жителі західної України о 15:30 за київським часом і воно буде тривати протягом 77 хвилин.

Кривавий місяць 31 січня

Багатьох прихильників незвичайних астрономічних явищ завжди цікавило, чому виникає «кривавий Місяць», – місяць «змінює колір» в червоно-бурий через викривлення світла земною атмосферою.

Супермісяць 31 січня

Також варто знати, що супермісяць – це момент найбільшого зближення Місяця і Землі. Під час повного місячного затемнення Місяць перебуває у тіні Землі.

Блакитний місяць 31 січня

«Блакитним місяцем» називають другу повню, що припадає на один календарний місяць. Унікальність явища полягає у тому, що затемнення супроводжуватиметься фазою другого повного місяця січня, який матиме блакитний колір своєї осі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: