Косатки вперше навчилися імітувати людську мову: захопливе аудіо

920663

Іспанські вчені з Мадридського університету Комплутенс зробили неймовірне відкриття, – вони вперше навчили «вимовляти» косаток англійські слова.

Науковці хотіли зрозуміти, як кити імітують шуми у своєму природному середовищі існування. Про це повідомляють на The Independent, передає 24 канал.

За словами науковців, вони самі не очікували, що косатки зможуть відтворити таку неймовірну подібність імітованих звуків. Так, 14-річна самка на ім'я Вікі навчилася вимовляти «hello» («привіт»), «bye bye» («до побачення») та «one two» («один два»), а також ім'я свого тренера – Емі.

На додаток до звуків людини, Вікі також вмикали крики іншої косатки, щоб побачити, чи здатна вона імітувати їх.

«Косатки використовують свої ніздрі, щоб створювати шуми. Однак ми не очікували, що це буде ідеально», – прокоментував такий унікальний випадок в історії досліджень китоподібних доктор Хосе Абрамсон. Він додав, що за допомогою комп'ютерних алгоритмів разом з іншими дослідниками і вдалось об'єктивно оцінити подібність імітованих косаткою звуків.

До слова, імітація голосових звуків таким способом є ключовим компонентом мови, і такий випадок справді можна вважати неймовірним, тому що такою здатністю ссавці володіють вкрай рідко. До прикладу, примати, незважаючи на свій інтелект, не здатні до такої імітації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: