дивись.info

Зарплати на Львівщині зростають найвищими в Україні темпами

Зарплати на Львівщині зростають найвищими в Україні темпами

За підсумками четвертого кварталу 2017 року Львів піднявся на третю сходинку в рейтингу населених пунктів із найвищим рівнем середніх зарплат.

Якщо у Києві у січні 2018 року середня зарплата, яку пропонують роботодавці, становила 10,3 тис. грн на місяць, в Одесі – 9,6 тис. грн, то у Львові вона сягнула майже 9 тис. грн. Про це йдеться у публікації журналу «Новое время», з посиланням на дані Work.ua.

За середнім рівнем пропонованих у регіоні зарплат Львів уже обігнав такі промислові центри, як Дніпро, де пропонують у середньому 8,2 тис. грн на місяць, Харків (8,8 тис. грн) і Вінницю (8 тис. грн).

Прикметно, що за підсумками 2016 року Львів був лише п’ятим у рейтингу. Упродовж минулого року місцеві роботодавці вирішили підняти пропоновані зарплати на третину. Це рекордний приріст порівняно з іншими великими містами країни: у Дніпрі приріст склав 25% від рівня попереднього року, в Києві та Одесі – 22%, у Харкові – 21%.

«Розмір оплати праці у Львові почав підтягуватися до київського», – прокоментувала керівниця міжнародної консалтингової компанії Korn Ferry Hay Group в Україні, країнах Кавказу та Центральній Азії Олена Меньшикова.

На думку експертів, підвищенню зарплат на Львівщині сприяє конкуренція за трудові ресурси із сусідніми Польщею, Словаччиною, Румунією.

«Польща не дрімає», – відповіла на питання про те, чому заробітки у Львові ростуть швидше, ніж у столиці і містах-мільйонниках, HR-експерт порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Офіційна Варшава спростила процедуру працевлаштування для працівників зі сходу, а польські роботодавці виявляють до них щораз більше інтересу.

Як джерело трудових ресурсів Україну почали розцінювати і роботодавці зі Словаччини та Румунії, вважає керуючий партнер компанії Odgers Berndtson Ukraine Роман Бондар.

Щоб якось протистояти цим зовнішнім конкурентам у боротьбі за працівників, компанії, що мають активи у Львові і області, стали динамічніше, ніж в інших регіонах України, збільшувати зарплати і бонуси власному персоналу.

За останні кілька років у Львові і передмістях пропозиція роботи розширилася за рахунок великих підприємств з іноземними інвестиціями. Тільки на одному з них – Fujikura – близько 3 тис. робочих місць. А на розташованому неподалік від нього заводі Bader – 1.5 тис.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...