дивись.info

У МЗС заявили про порозуміння з угорцями в «мовному питанні»

У МЗС заявили про порозуміння з угорцями в «мовному питанні»

Заступник голови МЗС України назвав результати переговорів «обережним оптимізмом». 

За результатами поїздки на Закарпаття заступник міністра закордонних справ Василь Боднар повідомив про успіхи переговорів щодо врегулювання «мовного питання» з угорською стороною. Про це він повідомив у своєму Twitter.

«З обережним оптимізмом можна сказати, що тривалі переговори з угорською стороною завершилися узгодженням ключових позицій: про шляхи врегулювання “мовного питання”, започаткування спільного прикордонного контролю, розвиток прикордонної інфраструктури.Крок по кроку до нормальності», – зазначив Боднар.

Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Згідно з ним, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська. У середній школі для національних меншин плавно запроваджується українська як мова викладання. Але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома і більше мовами – державною, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

У МЗС Угорщини тоді заявили про наміри ініціювати перегляд Угоди про асоціацію з Україною. Причина – мовна стаття закону «Про освіту». Згодом український закон відправили на експертизу Венеціанській комісії. Висновок такий: Комісія не підтримує позицію Угорщини щодо українського закону «Про освіту».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.