дивись.info

У Польщі 13-річну дівчинку відмовилися пускати зі шкільною екскурсією через українське прізвище

У Польщі 13-річну дівчинку відмовилися пускати зі шкільною екскурсією через українське прізвище
Національний центр ядерних досліджень

У Польщі набирає обертів скандал, пов’язаний з етнічною дискримінацією. У Торуні відмовилися пускати до Національного центру ядерних досліджень 13-річну дівчинку, доньку професора тому, що в неї українське прізвище.

Про інцидент стало відомо з листа члена Сейму Йоанни Шеурінг-Вєлгус до міністра енергетики, який вона розмістила на своїй сторінці у Твіттері.

«7 лютого до Центру ядерних досліджень прибули 60 дітей на екскурсію. Всі вони навчаються у гімназії в Торуні. Перед тим вчитель телефонував до Центру із запитанням, чи шкільне посвідчення є відповідним документом, який підтверджує громадянство учня.

Під час того, коли учнів пускали на об’єкт, одну зі школярок, тринадцятирічну дівчинку, яка є донькою громадян Польщі українського походження, покликали на ім’я та прізвище. Працівники Центру заборонили їй заходити на територію об’єкта. Заборону вони пояснили тим, що ім’я та прізвище дівчинки звучить не так, як у більшості поляків. Працівники об’єкта змусили її доводити, що вона має польське громадянство. У Центрі зазначили, що підтвердження від вчителя недостатньо, а також її шкільне посвідчення (де зазначено, що вона народилася у Бидгощі), а польська мова є її рідною. Дівчинку впустили на територію об’єкта тільки після того, як мама, яка саме була вдома, змогла надіслати копію паспорта дівчинки (наявність паспорта для дитини не є обов’язковою).

У зв’язку зі скандалом і дискримінацією, яку дозволили собі працівники Центру щодо дитини, доньки нагородженого професора Польської академії наук, яку публічно принизили, тому що її прізвище звучало не по-польськи, звертаюся з наступними запитаннями:

Яка була правова підстава для дискримінаційного ставлення до дитини працівників Центру?

Чи працівники Національного центру ядерних досліджень проходили навчання щодо дискримінаційної поведінки?

Чи для Міністерства енергетики є прийнятним стандартом дискримінаційна поведінка працівників у підпорядкованих міністерству підрозділах?

Чи працівники  Національного центру ядерних досліджень перепросили дівчинку і її батьків за свою поведінку?» – йдеться у листі.

Редактор українського порталу у Польщі «Prostir» Ігор Ісаєв на своїй сторінці у Фейсбук написав: «13-річну дівчинку не хотіли пускати зі шкільною екскурсією до Центру ядерних досліджень у Торуні, бо в неї було українське прізвище.

Дівчина має польське громадянство і народилася в Бидґощі.

Це — сьогоднішня Польща».

Додамо, що ні на сайті Національного центру ядерних досліджень, ні на сайті Міністерства енергетики наразі офіційної реакції на інцидент, що трапився, нема.

Натомість у коментарі «Газеті Виборчій» прес-секретар Центру запевнив, що це сталося тому, що у NCBJ повинні дбати про безпеку, але працівники обов’язково принесуть свої вибачення і дівчинці, і мамі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.