дивись.info

Книжки майстерні «Аґрафка» отримали міжнародну премію з дитячої літератури

Книжки майстерні «Аґрафка» отримали міжнародну премію з дитячої літератури

Твор­ча май­стер­ня «Аґраф­ка» пе­ремог­ла на Бо­лонській книж­ковій яр­марці. Це од­на з най­прес­тижніших профіль­них на­город світу.

Книж­ки «Го­лос­но, ти­хо, по­шеп­ки» і «Я так ба­чу» май­стерні «Аґраф­ка» пе­ремог­ли в номінації нон-фікшн для дітей на Bologna Children’s Book Fair. Це мас­штаб­на подія, що вже в 55-й раз прой­де в Італії. Премія цієї ор­ганізації вва­жаєть­ся однієї із най­прес­тижніших у га­лузі ди­тячої літе­рату­ри в світі. Офіцій­не на­город­ження відбу­деть­ся під час са­мого яр­марку, який ць­ого ро­ку прой­де 26-29 бе­рез­ня.

«Ви­дав­ниц­тва з усь­ого світу пред­ста­вили по­над 1000 най­ме­нувань та 116 циф­ро­вих про­ектів, і вибір був ду­же склад­ним: кни­ги та прог­ра­ми за­хоп­лю­вали й пе­реко­нали на­ших журі у своїй красі, сміли­вості й інно­вацій­ності», – го­ворять ор­ганіза­тори премії.

Творча майстерня «Аґрафка» – творчий та сімейний тандем художників Романи Романишин та Андрія Лесіва. Одні з найбільш популярних українських ілюстраторів за кордоном. У 2012 році казка «Ріпка» у переказі Івана Франка та творчо-ілюстративному втіленні «Аґрафки» увійшла до світового каталогу кращих дитячих книжок «Білі круки». У 2013 році зі збірки «П’ятикнижжя» Грицька Чубая почалася співпраця ілюстраторів з «Видавництвом Старого Лева». На сьогодні у видавництві вийшло шість авторських книг Романи Романишин та Андрія Лесіва — «Антоміми» (2014), «Зірки і макові зернята» (2014), книжка-картонка «Мій дім і речі в нім» (2015), «Війна, що змінила Рондо» (2015), «Голосно, тихо, пошепки» (2017) та «Я так бачу» (2018). Книга «Зірки і макові зернята» отримала відзнаку Міжнародного дитячого книжкового ярмарку в Болоньї. Книга «Війна, що змінила Рондо» отримала відзнаку журі Міжнародного дитячого книжкового ярмарку в Болоньї та увійшла до каталогу «Білі круки». Обкладинка «Аґрафки» до книжки «Джордж і таємний ключ до Всесвіту» Люсі та Стівена Гокінґів увійшла до довгого списку призерів «The Global Illustration Award» на Франкфуртському книжковому ярмарку. У 2017 році їхні книжка-картинка «Голосно, тихо, пошепки» та абетка-енциклопедія «Франко від А до Я», які вийшли у «Видавництві Старого Лева», удостоїлися нагороди «BIB PLAQUE» від Бієнале Ілюстрації у Братиславі.

Джерело: starylev.com.ua

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.