дивись.info

Персональний гід Львівщиною: до святого Валентина у Самбір (фото)

Персональний гід Львівщиною: до святого Валентина у Самбір (фото)
Фото ілюстративне

Цього разу із нагоди Дня закоханих, який святкуватимемо цього тижня в межах спільного проекту Дивись.info, управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації та «Дуже радіо» розповідаємо про тематичний і романтичний маршрут.

«За коханням до Самбора»

Кохання – сила, що підносить до небес та надихає на неймовірні вчинки. На честь цього великого почуття споруджуються відомі на весь світ замки та палаци, що вражають своїми величними історіями кохання, які пережили віки: Тадж-Махал в Індії, замок Больдта в Нью-Йорку, замок Торрекьяра в Італії, палац Топкапи в Туреччині…

Українські історії кохання є не менш пристрасними та захоплюючими. Пам`ять про них живе в шедеврах архітектури, стіни яких зберігають секрети романтичних побачень та ніжних, як пелюстки троянд поцілунків.

На передодні свята усіх закоханих, пропонуємо Вам ознайомитись з однією з таких історій та відвідати м. Самбір, місто в якому зберігаються мощі св. Валентина.

Що подивитись по дорозі до Самбора?

с. Вишня

Джерело: vmccaskey – LiveJournal

Палац Фредрів – Шептицьких у с. Вишня розповість історію кохання двох сердець Софії Яблоновської та Олександра Фредра. Красуня Софія та молодий, проте вже відомий драматург Олександр Фредро, закохуються не зважаючи на те, що дівчина перебуває у шлюбі з Станіславом Скарбеком, власником і фундатором львівського театру (сьогодні – драмтеатр імені Марії Заньковецької). Процес розлучення затягнувся на довгих 10 років, впродовж яких закохані оберігали свої почуття і, витримавши такий  іспит долі, у 1828 р. змогли побратися.

Подружжя оселилося у с. Вишня, де у 1835 р. граф Фредро звів для своєї коханої Софії палац у стилі бароко. Своє щире кохання Софія та Олександр зберегли до глибокої старості, а донька подружжя стала матір`ю митрополита Андрея Шептицького. Палац є прикладом великої любові, полум`я якої не згасло навіть за 10 років очікування.

с. Рудки

Костел Св. Войцеха, Успіння Пресвятої Діви і Всіх Святих. У 1685 р. був закладений наріжний камінь під будівництво цього мурованого храму у стилі бароко, спорудження якого закінчилося у 1728 р. У 1736 р. поруч з костелом збудовано дзвіницю. Однією з пам`яток храму є його каплиця-усипальниця.

Каплиця-усипальниця родини Фредро. Саме в цій каплиці зберігаються надгробки Олександра Фредра і його коханої дружини Софії  Яблоновської, виконані з чорного мармуру у львівській майстерні Абеля Марії Пер’єра. У крипті під каплицею стоять п’ять саркофагів: кам’яний саркофаг коронного чесника Яна Собєского з гербом Яніна і чотири сучасні саркофаги з пісковика з прахом Олександра Фредра і членів його родини.

м. Самбір

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (1728р.).  Цей храм об`єднює  дві великі реліквії: Самбірська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці була коронованою у 1928 р. На образі ікони можна побачити не прикрите одягом вухо Матінки Божої, тому усі прохання вірян до Богоматері обов`язково будуть почуті; часточки мощей святого Валентина, покровителя закоханих, якого стратили 14 лютого 269 р. за те, що попри заборону римського імператора Юлія Клавдія ІІ, він продовжував таємно вінчати закоханих. Аж диву дивуєшся, що мощі цього улюбленого мільйонами святого знаходяться саме в нас, на Львівщині.

Джерело: Андреоллі-тур

14 лютого мощі святого переносять з бічного престолу на центральний тетрапод до почитання. Вважається, що кожен, хто в щирій молитві звернеться до святого, протягом року знайде чисте та єдине кохання, а одруженим св. Валентин дарує щасливий та міцний шлюб. Адреса церкви: м. Самбір, вул. Церковна, 5.

Самбірська ратуша. Однією з принад міста є його ратуша, і м. Самбір – не виняток. Муровану ратушу було зведено 1638–1668 рр. на місці її дерев`яної попередниці, яка згоріла. У 1885 р. вежу ратуші прикрасив годинник, привезений з Праги, за величезні на ті часи гроші – 1200 злотих! Годинник має циферблат на чотири сторони світу. Сьогодні  можна почути бій годинника та побачити його механізм, оцінивши роботу годинникового майстра. Адреса самбірської ратуші: пл. Ринок, 1.

Вежа ратуші висотою 40м. Здійснивши підйом на вежу Ви відкриєте для себе усю красу та таємниці стародавнього міста з висоти пташиного польоту.

Лавочка закоханих. Кована лава у вигляді серця хоч і стоїть в центрі міста лише один рік, проте пам`ятає багато закоханих пар та знає їх найромантичніші моменти кохання. Присядьте і Ви на цю лавочку для закоханих.

Костел мучеництва святого Івана Хрестителя. Це найвища, найвеличніша і найстаріша споруда міста. На фасаді костелу знаходиться напис «1530», тому  вважається, що саме в цьому році розпочато будівництво святині. А перед костелом усіх своїх прихожан зустрічає кам’яна статуя папи римського Івана Павла II. Адреса костелу: м. Самбір, вул. Сагайдачного, 7.

Концертний зал органної та камерної музики знаходиться в колишньому єзуїтсько-бернардинському костелі. Це дивовижної краси споруда є яскравим зразком високого бароко, з багатим архітектурним декором. Адреса: м. Самбір, вул. А. Міцкевича, 5.

Автор: Ігор Тиличко

Мисливський будинок Стефана Баторія є пам’яткою архітектури XVI ст. Сьогодні мисливський будиночок Стефана Баторія став лікарняною церквою Святого Онуфрія. Адреса: м. Самбір, вул. Шпитальна, 12.

«Найбільша інсталяція оленя з соломи». У 2015 р. в Самборі відбулася реєстрація національного рекорду – «Найбільшої інсталяції оленя з соломи», висотою 3,65 метра. Побачити та сфотографувати велетня з соломи можна на подвір`ї «Центр позашкільної освіти м. Самбора» по вул. Мазепи 7.

Що відвідати?

Туристично-інформаційний центр у м. Самбір знаходиться в приміщенні міської ратуші. У день св. Валентина, на щасливих закоханих пар, які підтвердять глибину своїх почуттів поцілунком або романтичною оповідкою, чекають подарунки – небесні ліхтарики в формі серця, які пара зможе відпустити в небо, забажавши потаємні бажання.

Флеш-моб 14.02.2018 о 14.00 год. біля Ратуші м. Самбір, понад 20 учнів сформують фігуру серця та випустять в небо голубів, як символ миру та кохання.

Авторка: Вікторія Щаслива

Самбірський міський народний дім. До дня усіх закоханих, 14.02.2018 р. о 15.00 год. гостей міста запрошують насміятись від душі на КВК серед кращих студентських команд. Кажуть, сміх продовжує життя, всіх, хто хоче жити довго, весело та кмітливо – запрошено. О 15.00 год. в холі народного дому на ласунів та ласунок чекає солодкий ярмарок, а о 19.00 год. танцювальним продовженням вечора стане святкова дискотека. До речі, всі зібрані кошти будуть передані на лікування студента Вишнянського коледжу ЛНАУ. Адреса: вул. Коперніка, 6.

Читайте також: Персональний гід Львівщиною: на вікенд до Бойківщини (фото)

Історико-етнографічний музей «Бойківщина». Музей був організований членами однойменного товариства, що було утворене в м. Самбір у 20-х р.р. XX ст. Експозиції музею знайомлять з життям, побутом та звичаями бойків – одного з найбільших яскравого етносу України.

15.-18.02.2018  о 13.00 год. в музеї «Бойківщина» відбудеться завершення Різдвяного фестивалю та закриття різдвяних виставок: “Над вертепом зірка ясна засіяла за участі училищ Львівщини, персональна виставка живопис на склі Наталії Курій – Максимів, ікони студентів Львівської національної академії мистецтв, виставка-продаж Софії Тимофеєвої. Вручення учасникам фестивалю грамот за номінаціями: краща шопка, кращий дідух, павук, різдвяна зірка. Будуть звучати колядки, щедрівки. Запрошуємо всіх бажаючих. Вхід безкоштовний. Адреса: м. Самбір, пл. А. Чайковського 4, тел.: (097) 28 97 466.

Мистецький музей Леся Курбаса знаходиться в будинку, де народився  український режисер, драматург. Фондова збірка музею нараховує 5594 музейних предметів, серед них: бюст Л. Курбаса роботи скульптора М. Посікіри, барельєфна дошка роботи скульптора Є. Миська, художні полотна М. Яремківа та інше. Адреса: м. Самбір, вул. Л. Курбаса, 1,  тел.: (067) 266-99-71.

Що скуштувати?

Торт «Ферреро-Роше», «Трюфельний», «Шоколадно-горіховий» та кава… що може буте краще? Випічку власного виробництва та різновиди кави пропонує затишна кав`ярня «Софія», адреса: м. Самбір, вул. Музейна, тел: 098 499 9236.

Паста «Палермо» з тигровими креветками, кальмарами, мідіями і все це під пармезаном пропонує ресторан «Палермо». Адреса: м. Самбір, пл. Ринок, 27, тел.: 068 877 0783.

Картопля по-ралівськи: картопелька у фритюрі з м`ясом під вершковим соусом в кафе-барі «Каштан». Адреса: м. Самбір, вул. Завокзальна, 7, тел.: 097 227 7540.

Митці Самбора:

Лесь Курбас — видатний актор, режисер, засновник театру «Березіль».

Андрій Чайковський — український письменник.

Андрій Кузьменко (Скрябін) — співак, шоумен, телеведучий, громадський діяч.

Микола Колесса — видатний композитор, педагог та диригент.

Павло Кобець — український прозаїк.

Андрій Шкурган — оперний співак (баритон), Заслужений артист України, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка.

Богдан Ткачик — художник, громадський діяч.

Алла Лемякіна – майстриня, яка відроджує прадавнє мистецтво травоплетіння, вік якого вимірюється навіть не сотнею, а тисячею років. Понад 30 років пані Алла працює керівником гуртка в «Центр позашкільної освіти м. Самбора», де навчає дітей майстерності виготовлення іграшок та ляльок-мотанок з природних матеріалів: трави, листя кукурудзи, соломи. Такі обереги мають свою неповторну енергетику та насичені ароматом трав.

Дарія Слюнченко – фотограф, яка вже понад 40 років фотографує своє улюблене місто Самбір.

Володимир Антощак – знаний майстер з лозоплетіння, його роботи наповнені любов`ю до рідної землі та українських традицій.

Де переночувати?

Готель «Імперіал», адреса: м. Самбір, пл..Ринок, 4;

Мотель «Рандеву», адреса: м. Самбір, Купилева,1;

Мотель «Соната», адреса: м .Самбір, вул.Сонячна, 6;

Що подивитись довкола?

Страусинна ферма «Білаки». Ця ферма зовсім нетипова, адже замість традиційних для нас  корів чи овець тут розводять страусів. І хто б міг подумати, що ці африканські птахи будуть розгулювати серед українських снігів. Та наша зима їм прийшла до вподоби, і разом зі страусами тут оселились буйволи, леви, дикі кабани. Адреса ферми «Білаки»: с. Стрілковичі, вул. Нова, 6, тел: +38 (0236) 3-21-38.

с. Кульчиці

Пам`ятник Петру Сагайдачному – видатний уроджень села, український полководець, козацький  гетьман та кошовий отаман Запорізької Січі.

Музей гетьмана Петра Сагайдачного в с. Кульчиці знаходиться в центрі села, у колишньому приміщенні початкової школи. Серед цікавих експонатів музею – макет легендарної козацької чайки, мапа походу гетьмана Сагайдачного на Москву в 1618 році, старовинні ікони та матеріали, присвячені життю і діяльності ще одного відомого виходця із Кульчиців — Юрія-Франца Кульчицького, який відкрив Європі запашний кавовий напій. Саме Юрій Кульчицький відкрив у Відні кав’ярню «Дім під синьою пляшкою», яка стала одним із популярніших місць австрійської столиці. Після екскурсії загляньте у підземелля музею, де знаходиться затишна кав’ярня. Тут пригощають не лише ароматним напоєм за рецептом Кульчицького, а й оповідками про походеньки свого відомого земляка.

Бойківська хата початку ХХ ст. розташована на подвір’ї  музею. Тут зібрані предмети народного побуту, ужиткового мистецтва.

Церква св. Флора і Лавра. В цій церкві хрестили майбутнього гетьмана українського козацтва Петра Сагайдачного. В сучасному вигляді церква постала на початку XX сторіччя, однак, серед її реліквій є 800-річний хрест та унікальний іконостас.

Що привезти з подорожі?

Свічку з Церкви Різдва Пресвятої Богородиці;

Вироби з лози від майстра Володимира Антощака, в маг. «Просвіта» на пл. Ринок

Туристичну марку м. Самбора;

Віру в справжнє кохання.

Де замовити екскурсії ?

Туристично-інформаційний центр м. Самбір: м. Самбір, пл. Ринок, 1. Тел.: (067) 798-64-82

Як доїхати зі Львова та повернутись додому?

Власним автомобілем: м. Львів – м. Самбір, Відстань – 74 км; траса – Н-13; приблизний час в дорозі – 1 год. 35 хв.

Автобусом з залізничного вокзалу «Центральний», пл. Двірцева, 1: м. Львів – м. Самбір 14:05.

Потягом з залізничного вокзалу «Центральний», пл. Двірцева, 1: м. Львів – м. Самбір: 049К КОБЗАР, Київ-пасажирський – Трускавець, 04:55;

601Л Львів – Солотвино 1,  20:40.

м. Самбір – м. Львів:

601Ш Солотвино 1 – Львів, 04:40;

050Л КОБЗАР Трускавець – Київ-пасажирський, 21:29;

Електричка Львів – Сянки: 06.38, 09.23, 12.38, 17.40 Сянки– Львів: 07.28, 14.12, 17.25, 20.12.

Джерело: http://poezdato.net/, https://gd.tickets.ua, https://busfor.ua

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.