дивись.info

У ЛНУ виступили проти підземного паркінгу біля центрального корпусу

У ЛНУ виступили проти підземного паркінгу біля центрального корпусу

Академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка висловилася категорично проти реконструкції площі перед центральним корпусом, де планується збудувати підземний майданчик для паркування.

Про це йдеться у висновку Вченої ради ЛНУ.

Вчена рада вважає, що у проекті детального плану території  відсутнє належне обґрунтування доцільності реконструкції площі. Крім того, паркінг будуватиметься у межах природно-заповідного об’єкта – ландшафтного комплексу парку Івана Франка, який є пам’яткою садово-паркового мистецтва. Відтак будівництво тут заборонене законом. А також паркінг розраховується на 350 місць, тоді як потреба у паркомісцях – 7200, а це значить, що підземний майданчик жодним чином не вирішить проблеми із паркуванням.

У проекті проігнороване розташований упритул до парковки головний корпус університету, який є пам’яткою архітектури. А ділянка проектованого будівництва розташована у складних інженерно-геологічних умовах.

Водночас проектом не передбачено жодних заходів із забезпечення функціонування потужного каналізаційного колектора. А також відсутні дані про систему вентиляції паркінгу. Вчена рада акцентує на тому, що з появою підземного паркінгу у цьому районі різко збільшиться кількість викидів.

Проектом передбачається зрізування 54 дерев із 68 – розташованих у партерній частині парку. Натомість будівельний котлован потребуватиме вивезення 40-50 тисяч кубометрів грунту, а також спорудження потужних бетонних конструкцій за допомогою важкої техніки.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.