Світовий конгрес українців закликав президента Польщі переглянути правки до закону про ІНП

630_360_1510337741-4712

Президент Світового конгресу українців (СКУ) Євген Чолій закликав президента Польщі Анджея Дуду переглянути нещодавні поправки до Закону про Інститут національної пам'яті.

Про це йдеться у відкритому листі, опублікованому на офіційному сайті СКУ, передає Вголос.

«Світовий конгрес українців твердо вірить, що демократичні переваги досліджень, освіти та відкритого діалогу є основою для примирення та єдності між польським і українським народами та закликає польські владні структури переглянути це законодавство», – закликав Євген Чолій.

У листі Чолій висловив стурбованість з боку СКУ та 20-мільйонної української діаспори, яку він представляє, включно й понад один мільйон українців у Польщі, щодо законодавства, яке спершу було прийнято Сеймом та Сенатом Республіки Польща, а пізніше, 6 лютого 2018 р, було підписано і набуло сили закону.

Президент СКУ висловив побоювання, що нове законодавство, розширюючи повноваження ІНП, підживлюватиме ненависть і ворожнечу між польським та українським народами та, в свою чергу, підтримувати наполегливі зусилля Російської Федерації послабити зв’язок, який існує між двома народами та перешкоджає її просуванню на Захід через європейську землю.

Євген Чолій також наголосив на підтримці з боку СКУ заяви Верховної Ради України у відповідь на нове законодавство, яка категорично відкидає політику подвійних стандартів та нав’язування ідеї колективної відповідальності українського народу, а також польські спроби прирівняти дії усіх борців за незалежність України до злочинів двох тоталітарних режимів ХХ століття – нацистського та комуністичного.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: