дивись.info

Світовий конгрес українців закликав президента Польщі переглянути правки до закону про ІНП

Світовий конгрес українців закликав президента Польщі переглянути правки до закону про ІНП

Президент Світового конгресу українців (СКУ) Євген Чолій закликав президента Польщі Анджея Дуду переглянути нещодавні поправки до Закону про Інститут національної пам’яті.

Про це йдеться у відкритому листі, опублікованому на офіційному сайті СКУ, передає Вголос.

«Світовий конгрес українців твердо вірить, що демократичні переваги досліджень, освіти та відкритого діалогу є основою для примирення та єдності між польським і українським народами та закликає польські владні структури переглянути це законодавство», – закликав Євген Чолій.

У листі Чолій висловив стурбованість з боку СКУ та 20-мільйонної української діаспори, яку він представляє, включно й понад один мільйон українців у Польщі, щодо законодавства, яке спершу було прийнято Сеймом та Сенатом Республіки Польща, а пізніше, 6 лютого 2018 р, було підписано і набуло сили закону.

Президент СКУ висловив побоювання, що нове законодавство, розширюючи повноваження ІНП, підживлюватиме ненависть і ворожнечу між польським та українським народами та, в свою чергу, підтримувати наполегливі зусилля Російської Федерації послабити зв’язок, який існує між двома народами та перешкоджає її просуванню на Захід через європейську землю.

Євген Чолій також наголосив на підтримці з боку СКУ заяви Верховної Ради України у відповідь на нове законодавство, яка категорично відкидає політику подвійних стандартів та нав’язування ідеї колективної відповідальності українського народу, а також польські спроби прирівняти дії усіх борців за незалежність України до злочинів двох тоталітарних режимів ХХ століття – нацистського та комуністичного.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.