Американський археолог розгадав таємну технологію будівництва пірамід Гізи 

getty-leningrad1975-pyramid-612478888_1024

Археолог Глен Деш зазначив, що у трьох пірамідах також виявлено однакову похибку.

Відомі археологи, які досліджують теорію рівної побудови пірамід Гізи, заявили, що ці величезні конструкції древні єгиптяни могли будувати і вирівнювати за допомогою звичайного гномона. Про це повідомляє Science Alert, передає ТСН.

Протягом століть піраміди Гізи захоплювали дослідників не лише своїми містичними порожнечами і прихованими таємницями, а й тим як давні єгиптяни будували ці неймовірні структури без сучасної технології. Одним із найсуперечливіших питань була теорія рівної побудови цих конструкцій.

Піраміди Гізи є цілим комплексом пірамід, одна з яких – це піраміди Хуфу (Велика піраміда і піраміда Хеопса), декілька менших пірамід Хафри, а також скромні пам`ятки Мікерина. Загалом висота конструкцій становить близько 138 метрів, вони побудовані майже ідеально вздовж точок півночі-півдня-заходу-сходу.

«Будівельники Великої піраміди Хуфу вирівняли велику архітектурну пам’ятку по кардинальних точках дуже точно», – пише археолог-інженер Глен Даш у новій статті в The Journal of Ancient Egyptian Architecture.

Фактично, всі три найбільші єгипетські піраміди - двi у Гізі і одна в Дашшурі були настільки добре і рівно збудовані в епоху без безпілотників, креслень та комп'ютерів, що цьому можна лише дивуватися.

«У всіх трьох пірамідах виявлено однакову помилку: з головних точок вони трішки повертаються проти годинникової стрілки», –  додає Дейш.

Хоча існує багато гіпотез про те, як вони це зробили – з використанням полярної зірки для вирівнювання пірамід або тіні сонця – ніхто не зміг точно розповісти точно, якою технікою володіли єгиптяни.

Наразі Деш вказав на простішу ідею. Його останні дослідження показують, що єгиптяни приблизно 4500 років тому могли використовувати осіннє рівнодення для досягнення ідеального вирівнювання.

Рівнодення буває двічі на рік, коли площина екватора Землі проходить через центр диска Сонця, а тривалість дня і ночі є майже однаковою. Але останні роботи ученого показують, що, будуючи піраміди, єгиптяни могли використовувати стрижень, відомий як гномон.

Щоб з'ясувати це, Дейш фактично зробив свій власний експеримент, починаючи з першого дня рівнодення 22 вересня 2016 року і використовуючи гномон, який кидав тінь.

Він відстежував точку тіні через регулярні проміжки часу. Ці точки утворювали плавну криву точок. І наприкінці дня за допомогою натягнутого шматочка струни, який обмотували навколо полюса, він перехопив дві точки кривої і створив майже ідеальну лінію, що йде від заходу до сходу.

Цей спосіб ще називають індійським методом кола.

Фактично усі стародавні єгиптяни повинні були вирівнювати (визначати контури) піраміди у ясний сонячний день, сказав він під час Live Science. Деш додав, що єгиптяни могли підраховувати час осіннього рівнодення, починаючи від літнього сонцестояння.

Але, хоча його документ показує, що ця методика справді могла використовуватись для вирівнювання пірамід, досі немає жодних доказів, чи було це насправді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: