дивись.info

В Україні хочуть заборонити рекламу рецептурних ліків

В Україні хочуть заборонити рекламу рецептурних ліків
Фото: 20 хвилин

Міністерство охорони здоров’я звернуло увагу на підходи до рекламування лікарських засобів, що застосовуються в Україні, і підготувало рекомендації щодо розміщення їх рекламних матеріалів у медіа.

За даними МОЗ, половина лікарських засобів, які рекламуються, не є ефективними і не несуть користі людям.

Зазначається, що у демократичних країнах вироблено вимоги до рекламування таких препаратів і в Україні їх також необхідно запроваджувати.

«Лікарські засоби можуть використовуватися і реалізовуватися в Україні лише після їх державної реєстрації. Під час цього процесу затверджується інструкція про застосування лікарського засобу з обов’язковим розділом «Категорія відпуску» – «за рецептом» або «без рецепту», – йдеться в рекомендаціях МОЗ.

Відтак, дозволяється реклама лікарських засобів, що відпускаються без рецепта лікаря і не внесені до переліку заборонених до рекламування лікарських засобів, який затверджено наказом МОЗ.

«Реклама лікарських засобів, застосування та відпуск яких дозволяється лише за рецептом лікаря, а також тих, які внесені до переліку заборонених до рекламування лікарських засобів, заборонена. Наявність дозволу на рекламу лікарського засобу можна перевірити в Державному реєстрі лікарських засобів України. Також у вільному доступі в інтернеті міститься і перелік заборонених до рекламування лікарських засобів», – йдеться в повідомленні.

Для того, щоб медіа могли врахувати всі вимоги чинного законодавства при розміщенні рекламних матеріалів лікарських засобів, МОЗ оприлюднило рекомендації.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.