дивись.info

У Любліні спорудять пам’ятник українському священику Омелянові Ковчу

У Любліні спорудять пам’ятник українському священику Омелянові Ковчу

В польському Любліні буде пам’ятник українському священику Омелянові Ковчу. За таке рішення одноголосно проголосувала Рада міста Люблін.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив народний депутат Ігор Васюник.

Пам’ятник постане на проспекті Мучеників Майданека поруч з Музеєм концтабору Майданек.

«Будівництво пам’ятника отцю Ковчу – це й знак вшанування пам’яті усіх жертв нацизму та важливий крок для об’єднання зусиль українського та польського народів проти новітньої загрози для Європи і світу, яку несе сучасний кремлівський авторитарний шовінізм. Рішення Ради Любліна демонструє, що навіть у складних ситуаціях взаємних стосунків можна знайти порозуміння, а особа блаженного Омеляна Ковча є для цього добрим символом», – написав депутат.

Омелян Ковч був українським греко-католицьким священиком, що загинув в 1944 році у концтаборі Майданек у віці 60 років. Депутат нагадав, що його відкритість до кожної людини, незалежно від національної чи релігійної приналежності особливо проявилися у найважчі часи Другої світової війни.

«На постаменті пам’ятника будуть слова отця Омеляна з його листа з Майданека у 1944 році: «Тут ми всі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латиші та естонці. Я єдиний священик серед них. Я навіть не можу собі уявити, як вони будуть тут без мене. Тут я бачу Бога, який є однаковим для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей. Можливо, наші церкви різні, але один і той же Великий і Всемогутній Бог веде нас усіх. Коли я молюся, кожен теж молиться… Вони вмирають по-різному, і я допомагаю їм пройти цей маленький місточок до вічності». Напис буде в трьох мовах: українською, польською та на івриті», – зазначив Ігор Васюник.

На сесії ради Любліна виступав голова Комітету із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник. Також був присутній Генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк, отець-митрат УГКЦ в Любліні Стефан Батрух, автор проекту – скульптор Олександр Дяченко та архітектор Марта Дяченко, виконавчий секретар комітету з питань будівництва пам’ятника Орест Чебеняк.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.