дивись.info

Як уникнути переохолодження: поради мешканцям Львівщини

Як уникнути переохолодження: поради мешканцям Львівщини

За прогнозами Укргідрометцентру  у зв’язку з надходженням холодної арктичної повітряної маси на Львівщині 24 – 27 лютого очікується зниження температури повітря.

Про це повідомляє Львівський портал.

Відтак, мешканцям Львівщини нагадують про основні правила безпеки під час перебування на свіжому повітрі під час морозів. Про це інформує ДСНС у Львівській області.

Так,24 лютого вночі 10 – 15 градусів C , місцями 18 – 20 градусів C морозу; вдень 5 – 10 градусів морозу. 25 лютого вночі 13 – 18 градусів C, місцями 21 – 23 градусів морозу; вдень 8 – 13 градусів морозу. 26 лютого вночі 16 – 21 градусів C, місцями 24 – 27 градусів морозу; вдень 10 – 15 градусів морозу. 27 лютого вночі 14 – 19 градусів C, місцями 22 – 25 градусів морозу; вдень 8 – 13 градусів морозу.

Така погода  може стати причиною переохолодження організму та обмороження частин тіла людини. Головне управління ДСНС у Львівській області нагадує громадянам про основні правила безпеки під час перебування на свіжому повітрі під час морозів.

Рекомендуємо скоротити перебування на морозі і без необхідності не виходити на вулицю. Слід ретельно підбирати одяг – не одягати тісний одяг та взуття, бо це сприяє зменшенню кровообігу та швидкому замерзанню. Перенесення у руках важких предметів – сумок, кошиків тощо – сприяє здавленню судин рук, що сприяє їх швидкому замерзанню.

Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг.

При тривалому переохолодженні розвивається обмороження.  Нагадуємо, що першими замерзають пальці рук і ніг, а також вуха і ніс – вони найменш захищені через дуже тонкий жировий шар. Спочатку замерзають шкірні покриви, потім підшкірний шар, судини, м’язи, нервові закінчення і навіть кістки. І для цього навіть не потрібна наднизька температура повітря. При переохолодженні температура тіла знижується до 35 º С і нижче.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.