дивись.info

У Франції можуть заборонити користуватися смартфонами за кермом

У Франції можуть заборонити користуватися смартфонами за кермом
Фото: YouTube

Використання телефону під час перебування за кермом створює небезпеку на дорозі та передумови для створення аварійної ситуаціі, навіть коли автомобіль стоїть.

Таке рішення виніс касаційний суд Франції, але воно поки суперечить положенням ПДД країни, повідомляє Укрінформ.

«Ми повинні заохочувати автомобілістів, які перестають використовувати свої мобільні телефони, коли перебувають за кермом», – висловилися проти жорстких покарань в асоціації «Автомобільний клуб», яка представляє та захищає інтереси автомобілістів.

За рішенням касаційного суду Франції, водії можуть користуватися мобільними телефонами лише на місцях парковки, перебуваючи в авто, припаркованими біля власного дому, а також у разі виникнення поломок чи аварійних ситуацій на дорозі, для виклику екстрених служб.

Таке рішення було прийняте по справі француза, який оскаржував штраф, виписаний йому за зупинку на ділянці кругового руху та ввімкнення аварійного сигнали авто. Причиною була необхідність скористатися смартфоном.

За статистикою, кожен другий водій у Франції регулярно користується за кермом мобільними пристроями.

Наразі Кодекс дорожнього руху містить лише положення про заборону «використання телефону, який перебуває в руці водія транспортного засобу, що рухається» і передбачає в якості покарання штраф у розмірі 135 євро.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.