дивись.info

Сьогодні у Польщі набуває чинності закон про заборону торгівлі в неділю

Сьогодні у Польщі набуває чинності закон про заборону торгівлі в неділю
Фото: Укрінформ

У Польщі з 1 березня починає діяти закон про обмеження торгівлі в неділю.

Про це інформує «Польське радіо».

Як заявили віце-міністр сім’ї і праці Станіслав Швед та голова сеймової комісії з питань ринку праці Януш Сьнядек, закон про обмеження торгівлі в неділю – це результат півторарічних приготувань, метою яких був пошук компромісу між усіма зацікавленими сторонами.

За словами Станіслава Шведа, закон, який набуває чинності у четвер, 1 березня, впроваджує поступове обмеження торгівлі у неділю.

«Перша неділя, яку охопить заборона торгівлі, – це 11 березня. Цьогоріч торговельними будуть перша і остання неділі в місяці. А друга та третя будуть неділями, коли торгівля заборонена. Наступного року торгувати буде можна тільки в останню неділю місяця. А починаючи від 2020 року торгівля буде заборонена у всі неділі, за винятком неділь, передбачених законом – це остання неділя січня, остання неділя квітня, остання неділя червня і остання неділя серпня», – розповів Станіслав Швед.

Також зазначають, що торгівля буде дозволена в останню неділю перед Різдвом та Великоднем – тоді можна буде торгувати до 14:00. Крім цього, в неділю зможуть вести торгівлю власники малих крамниць, але за умови, що самі стоятимуть за прилавком.

Закон передбачає штраф за порушення заборони, який буде складати від 1 тисячі до 100 тисяч злотих, а в разі постійних порушень заборони – позбавлення волі.

Нагадаємо, 30 січня президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про обмеження торгівлі по неділях. Нижня палата польського парламенту ухвалила цей закон в листопаді 2017 року, а верхня затвердила його в січні 2018-го.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.