дивись.info

Юристи, журналісти та фізруки. Яку освіту здобули нардепи VIII скликання

Юристи, журналісти та фізруки. Яку освіту здобули нардепи VIII скликання

Перш ніж стати хірургом, потрібно закінчити медичний університет, щоб стати хорошим агрономом, потрібно вчитися в сільгоспакадемії, а яку освіту потрібно отримати, щоб стати народним депутатом?

Аналітики «Слова і Діла» вирішили розібратися, скільки у Верховній Раді VIII скликання дипломованих фахівців та які в народних депутатів професії. Під час моніторингу спеціальностей враховувалася інформація лише про першу повну вищу освіту.

Із 423 народних депутатів лише 11 не отримали повну вищу освіту. Понад 97% народних депутатів VIII скликання мають повну вищу освіту, з них 1,9% не уточнюють, яку саме й де вони вчилися. Принаймні у відкритих джерелах цієї інформації немає.

Найбільше в нинішньому парламенті економістів, юристів та інженерів. Якщо говорити про спеціалізацію, то серед 81 депутата-економіста налічується 17 фахівців у банківській справі, фінансах і кредитах, 14 – у міжнародній економіці та 26 – на підприємствах. Дипломи юристів отримали 76 нардепів, серед яких 39 – за спеціальністю «Правознавство». Ще 7 осіб – у галузі міжнародного права. Й лише один нардеп отримав юридичну освіту за спеціальністю «Конституційне та міжнародне право».

Із 73 депутатів із дипломом інженера найбільше механіків – 18, будівельників – 8 і металургів – 6. Є в Раді один інженер у сфері авіаційних і космічних систем, один інженер-автомеханік, інженер-електрик та інженер-сантехнік.

Педагоги можуть легко створити в Раді власну «фракцію» з 50 дипломованих фахівців, серед яких 35 учителів та 15 викладачів. Причому це об’єднання цілком могло б постояти за себе, оскільки серед учителів є 10 фізруків та один учитель праці.

Нинішній склад Верховної Ради також запам’ятається рекордною кількістю колишніх журналістів, які швидко перекваліфікувалися в законотворців. Також у парламенті зараз є 16 професійних істориків, 15 лікарів, 14 військових і 10 агрономів.

Цікаво, що нардепами стали тільки 6 професійних політологів і один системний аналітик. Серед народних обранців є професійна співачка, два екологи, два перекладачі та один мистецтвознавець.

У Верховній Раді VIII скликання найбільше економістів, юристів, інженерів, але зустрічаються бухгалтери, екологи, вчителі фізкультури й навіть є один трудовик.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.