дивись.info

Як неприйняття закону про зовнішню рекламу вплине на плани Садового у Львові

Як неприйняття закону про зовнішню рекламу вплине на плани Садового у Львові

Вчора, 1 березня, Верховна Рада не змогла ухвалити у першому читанні законопроект 2702-д «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавчого регулювання у галузі зовнішньої реклами».

За відповідне рішення у четвер проголосували менше 200 народних депутатів, інформує «Українська правда».

Важливо, що депутати не тільки відмовилися підтримати новий закон, а й не захотіли відправити його на доопрацювання в профільний комітет або авторам.

Варто зазначити, що це той самий закон, за яким мер Львова Андрій Садовий має намір повністю монополізувати ринок реклами у місті Львові, адже на тиждень раніше у місті вже зробили крок в напрямку монополізації ринку. Тоді Садовий підписав розпорядження «Про утворення робочої групи з розв’язання проблем перенасичення земель транспорту у межах м. Львова рекламними конструкціями».

Гравці рекламного ринку негативно оцінили таку постанову, заявляючи, що це спроба монополізації ринку та знищення представників малого і середнього бізнесу. Суть цих дій зводиться до того, аби міська рада в результаті оголосила конкурс на розміщення рекламних конструкцій вже на власних умовах.

Якщо конкретніше, то йдеться про щити, розміщені на землях «Львівської залізниці». Фактично, мер міста уже домовився із керівництвом відомства про знищення усіх рекламних конструкцій, які розміщені на землях підприємства. А уже після прийняття таких законодавчих змін, керівництво міста мало б право оголошувати конкурс на розміщення рекламних конструкцій, але уже на своїх умовах.

Зазначимо, один з ініціаторів законодавчої норми Олександр Опанасенко з фракції «Самопоміч» у Раді розповів, що, окрім іншого, новий закон мав прибрати нелегальні рекламні конструкції з вулиць, зробити прозорими правила гри на ринку зовнішньої реклами, забрати від місцевої влади повноваження щодо надання зайвих дозволів на розміщення реклами.

Втім, як зазначали самі народні депутати, чимало норм законопроекту були прописані нечітко, що могло би створити чимало корупційних ризиків. Наприклад, говорила про це депутатка від фракції БПП Наталія Новак. Вона пояснила це тим, що документ монополізує ринок зовнішньої реклами, дає преференції для існуючих гравців ринку та містить корупційні норми, адже в проекті є багато нечітких правил, які створюють лазівки для корупції.

Після невдалого голосування виступила Вікторія Сюмар, голова комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, через який пройшов законопроект. Вона назвала це голосування «відверто лобістським». «Багаторічна робота багатьох експертів була абсолютно нівельована людьми, які мають прямі інтереси у сфері зовнішньої реклами», – заявила депутат.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.