Берлін обурений відмовою «Газпрому» постачати газ Україні

630_360_1471811362-8728

Рішення Газпрому розірвати контракт з Нафтогазом та припинити постачання газу викликали стурбованість і роздратування у Німеччині та Європі. 

Про це заявив у понеділок на брифінгу офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт, повідомляє Укрінформ.

«Федеральний уряд сприйняв із занепокоєнням повідомлення про те, що Газпром має намір розірвати свої договори із українським Нафтогазом, ще більшу стурбованість викликає те, що постачання газу в Україну не здійснюється», - сказав Зайберт.

При цьому він нагадав, що є два рішення Стокгольмського суду щодо спору між двома енергокомпаніями - від кінця грудня і кінця лютого. У Берліні переконані, що зараз обидві компанії мають виконувати ці рішення, у яких прописані права та зобов'язання сторін.

«Якщо Газпром тепер хоче передчасно оголосити про розрив контрактів, це викликає роздратування не лише тут, у Німеччині, але і в інших країнах ЄС, і в Єврокомісії», - підкреслив Зайберт. За його словами, в інтересах ЄС, а також Росії та України, щоб вони виступали надійними партнерами у питанні забезпечення Європи газом, щоб було гарантовано безперервність і безпеку.

Представник Меркель привітав як позитив те, що єврокомісар Марош Шевчович зараз намагається вирішити цей конфлікт, маючи контакт із обома країнами. У «тісному контакті» з усіма сторонами переговорів перебуває і федеральний уряд і підтримує всі кроки, які зможуть привести до врегулювання, запевнив його представник.

Втім, зв'язку між ситуацією, що склалася і проектом «Північний потік 2» уряд ФРН не бачить, продовжуючи наполягати, що це суто економічний проект. Вирішальним тут є, щоб були дотримані всі правові та національні законодавства - європейські, міжнародні і, звичайно, окремих країн, заявив Зайберт.

Одночасно представник канцлера нагадав, що Берлін завжди був переконаний, що і німецьким, і європейським інтересам відповідає те, щоб Україна продовжувала надалі відгравати роль країни-транзитера для російського газу до Європи.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітражний суд задовольнив вимоги НАК «Нафтогаз України» щодо компенсації Газпромом за поставлені у недостатній кількості обсяги для транзиту і зобов'язав російського монополіста виплатити 4,63 млрд дол. За даними Нафтогазу, це рішення означає, що Газпром повинен сплатити Україні близько 2,56 млрд дол., з урахуванням остаточного розрахунку за газ, поставлений у 2014 і 2015 роках.

Водночас Газпром після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив, що ініціює розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК «Нафтогаз України».

У лютому Нафтогаз здійснив передоплату Газпрому, чекаючи початку постачання газу з 1 березня. Однак російська компанія повернула кошти у повному обсязі і відмовилася постачати газ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: