дивись.info

Активісти закликали львів’ян не купувати первоцвіти та дарували перехожим паперові квіти (фото)

Активісти закликали львів’ян не купувати первоцвіти та дарували перехожим паперові квіти (фото)

Сьогодні, 7 березня, екозахисники вже вдруге цього року закликали львів’ян не зривати первоцвітів та дарували людям паперові квіти, передає кореспондент Дивись.info.

Як наголосив керівник ГО «Еко захист» Орест Залипський, за кілька років червонокнижні квіти потрібно буде обгороджувати колючим дротом, оскільки їх масово знищують люди.

«За кілька років ми зможемо побачити ці квіти хіба в енциклопедіях, чи на картинках», – сказав Залипський.  Він також відзначив, що через цьогорічну пізню зиму трохи зменшився попит на первоцвіти і їх значно менше продають.

«Тобто, вони цього року дуже швидко перецвітуть і такого попиту, як минулого року, вже не буде і зараз їх так масово не продаватимуть. Були навіть роки, коли їх привозили іще до 14 лютого, а цього року такого немає через погодні умови», – пояснив пан Орест.

За його словами, мета сьогоднішньої акції, – показати львів’янам, якщо є попит, то, відповідно, – є пропозиція.

«Тому, якщо люди будуть купляти первоцвіти, то інші люди будуть продавати. Тобто, ми закликаємо сьогодні людей не купувати первоцвіти через те, що вони занесені до Червоної Книги України. Щоби в майбутньому ми їх змогли ще побачити в лісі, в поліссі і на полях», – додав екозахисник.

Він додав, що законом заборонено продавати первоцвіти, але є такі випадки, що люди якимось чином отримують довідки від селищної ради. «Окрім того, в нас «недолугі» закони. Якщо б в нас були відповідні штрафи за зривання квітів, які занесені до Червоної книги України, то зараз їх би ніхто не продавав і, відповідно не купляв», – пояснює Залипський.

За словами активіста, такого штрафу, який зараз передбачений за зірвану квітку, -замалий. «Штраф 51 гривня за одну зірвану квіточку, принаймні, має бути 340 гривень. Якщо в букеті є 20 таких квіток, чи ціла сумка, то нараховувались б достатньо великі суми», – додав він.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.