дивись.info

Україна хоче запускати ракети на орбіту з Австралії

Україна хоче запускати ракети на орбіту з Австралії

Проект може бути реалізований вже через п’ять років, якщо федеральний уряд підтримає його реалізацію.  

Державне космічне агентство України (ДКАУ) хоче побудувати космодром поблизу авіабази Кертін в Кімберлі, Австралія. Проект може бути реалізований протягом п’яти років, якщо федеральний уряд підтримає амбіційну пропозицію, передає The West Australian.

Видання зазначає, що ідею ДКАУ подала як можливість реалізувати багаторічну мрію Австралії про розміщення свого власного пускового комплексу.

«Україна має технічні знання і довгу історію у сфері світових космічних досліджень. Ця пропозиція є цілком реалістичною. Україна могла б запускати ракети вже завтра вранці, якщо б мала майданчик. Ми пропонуємо наших людей і наші експертні знання, якщо Австралія має землю для використання», – заявив посол України в Австралії Микола Кулінич.

Для цього Україна просить допомогти з орендою від 5 до 7 тисяч квадратних кілометрів землі на північному заході материка, зокрема, допомогти в проведенні дослідження на їхню доступність, отриманні дозволів екологічних служб та вирішенні питань з правами на землю австралійських аборигенів.

«Будівництво стартових майданчиків, ангарів і допоміжних споруд могло б фінансуватися за рахунок приватних інвестицій, а також внесків сусідів і союзників Австралії», – йдеться у статті.

У заяві космічного агентства також наголошується, що космодром може стати найбільшим пусковим майданчиком Азії, що обслуговуватиме комерційні запуски для регіональних партнерів, таких як Японія, Сінгапур, Південна Корея та Індонезія.

«Пропозиція України у випадку її реалізації може мати чудові можливості. Північний Захід ідеально розташований для розвитку екваторіальних запусків, і це розширить вже наявні широкі можливості Західної Австралії», – заявила сенатор із Західної Австралії Лінда Рейнолдс.

Українська сторона ж отримає можливість для запуску своїх ракет на орбіту та розвитку космічної галузі, після того, як було припинено партнерство з російським космічним агентством після анексії Криму, через що країна втратила допуск до спільних пускових установок в Росії і Бразилії.

За інформацією The West Australian, пропозиція вперше надійшла до Федерального і Державного урядів Австралії у 2016 році.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.