дивись.info

На Львівщині поліцейські склали 12 протоколів за вчинення насильства в сім’ї

На Львівщині поліцейські склали 12 протоколів за вчинення насильства в сім’ї
Фото: Радіо Свобода

Від початку року працівники ювенальної превенції Львівщини склали 377 адміністративних протоколів за невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей та 12 – за вчинення домашнього насильства.

Про це повідомили у відділі комунікації поліції Львівської області.

Зазначається, що у трьох випадках з батьками проведено профілактичну роботу, одну дитину поміщено у медичний заклад.

Як повідомлялося, на Самбірщині 11 березня працівники поліції відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.122 Кримінального кодексу України (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) за фактом побиття семирічного школяра його 39-річним батьком.

Правоохоронці попередньо встановили, що чоловік, перебуваючи у нетверезому стані, заподіяв синові тілесні ушкодження – перелом стінки носа та правого передпліччя. За вчинення цього злочину йому загрожує позбавлення волі на строк до трьох років.

Цей випадок – єдиний на Львівщині з початку року, коли травми дитині заподіяли батьки.

«Щоб такі ситуації не виникали, працівники ювенальної превенції постійно проводять роз’яснювальну роботу з неповнолітніми, їх батьками, опікунами, шкільними викладачами та іншими особами, відповідальними не лише за їх виховання і догляд, а й життя та здоров’я», – повідомили в поліції.

Окрім того, жорстоке поводження з дітьми має різні форми і може проявитися не лише у фізичному, а й психологічному, емоційному, сексуальному та інших насильствах.

Читайте також: Домашнє насильство — це епідемія: чи допоможе її зупинити Стамбульська конвенція

Тож правоохоронці спільно із представниками владних структур і соціальних служб регулярно проводять рейди, відвідують неблагополучні родини та ті, що потрапили у складні життєві обставини й потребують підтримки і допомоги. Загалом станом на 1 березня на Львівщині зареєстровано 4057 таких сімей, в яких виховується 8246 дітей.

Насамперед, правоохоронці перевіряють, у яких побутових умовах проживають діти, чи належним чином ставляться до них дорослі, яка загалом психологічна атмосфера панує в родинах тощо.

«Трапляються випадки, коли попередження батьків не дають бажаних результатів і на шлях виправлення вони не стають. До таких осіб застосовуються інші методи впливу. Зокрема, притягнення до адміністративної відповідальності», – йдеться в повідомленні.