дивись.info

ОБСЄ заявляє про відсутність реального вибору на голосуванні у Росії

ОБСЄ заявляє про відсутність реального вибору на голосуванні у Росії
Фото: DW

Представники Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) констатують, що росіянам на президентських виборах не надали «реального вибору».

Про це вони заявили на прес-конференції у Москві в понеділок, 19 березня, повідомляє DW.

«Представники ОБСЄ заявили, що під час голосування російські виборці не мали, по суті, «реального вибору», – йдеться в повідомленні.

За словами директора Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Майкла Георга Лінка, обмеження прав на зібрання та вираження думки, а також перепони в реєстрації кандидатів звузили простір для політичної активності, «результатом чого став брак справжньої конкуренції» під час передвиборної кампанії.

Загалом ОБСЄ направила до Росії для моніторингу голосування понад 480 міжнародних спостерігачів. «Вибір без реальної конкуренції – не справжній вибір», – зауважив Лінк. Серед іншого він вказав на те, що ці вибори були позначені «постійним тиском на критичні голоси». Так само в ОБСЄ побачили «надзвичайно контрольоване політичне середовище».

Водночас спостерігачі від ОБСЄ зафіксували досить високу активність громадян на виборах. Крім того, зауважень у спостерігачів не викликала робота центральної виборчої комісії Росії під час проведення голосування.

За твердженням ОБСЄ, вона адмініструвала голосування «ефективно і відкрито» – попри «деякі недоліки», які стосувалися забезпечення таємності голосування та прозорості підрахунку голосів.

Нагадаємо, на виборах президента Росії 18 березня із результатом понад 76% голосів очікувано переміг чинний глава держави Володимир Путін.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.