дивись.info

Польща планує у квітні почати ремонт на Цвинтарі орлят у Львові, але згоди МЗС України досі немає

Польща планує у квітні почати ремонт на Цвинтарі орлят у Львові, але згоди МЗС України досі немає

Варшава не відмовлялася від ремонту на Меморіалі львівських орлят через напруження у польсько-українських відносинах, інформує Польське радіо.

У зв’язку з інформацією ЗМІ про нібито відмову Міністерства культури і національної спадщини Польщі від наміру розпочати капітальний ремонт на Меморіалі львівських орлят, пояснюємо, що такого факту не було. На цьому наголошено у повідомленні, розміщеному на веб-сторінці відомства. За словами Міністерства культури і національної спадщини Польщі, початок робіт планується у другій половині квітня.

Як говориться в опублікованому у середу повідомленні міністерства, обсяг майбутніх робіт «випливає зі стану цвинтаря, погіршення якого було підтверджено під час детального вивчення фахівцями міністерства технічного стану цвинтаря наприкінці 2017 – на початку 2018 років».

«Під час робіт будуть виправлені пошкодження та очищені бетонні елементи окремих могил, замінені тріснуті могильні плити та відремонтовані стіни навколо цвинтаря. Роботи будуть охоплювати ремонт та заміну існуючих об’єктів», – говориться у повідомленні міністерства.

У відомстві мають також намір «реставрувати фігури левів, які у грудні 2015 року встановили на їхньому початковому місці, де вони знаходилися від 1970-их років».

«У зв’язку із цим, 16 лютого 2018 року Міністерство культури та національної спадщини звернулося до української сторони про згоду на початок ремонтних робіт. Ми чекаємо на відповідь у цій справі», – йдеться у повідомленні.

За словами відомства, початок капітального ремонту меморіалу запланований на другу половину квітня.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.