дивись.info

Топ 10 сайтів для студента

Топ 10 сайтів для студента
Фото ілюстративне

Мене з першого курсу університету лякають величезні списки літератури, які дають на парах лектори. Не думаю, що фраза «жити повним студентським життям» означає лише безсонні ночі за томами книг і конспектів.

*промоція

До того ж, коли нові знання з’являються в режимі нон-стоп, потрібно бути уважним під час пошуку ресурсів, які використовуєш для навчання. Зовсім не хочеться, щоб історія про те, що на роботі скажуть «забудь все, чого навчали тебе в університеті» стала реальністю.

Тому хочу поділитися з вами добіркою своїх топ 10 корисних сайтів для навчання. Саме вони допомагають мені під час підготовки до семінарів, дослідженні нових тенденцій в науці та просто для того, щоб «бути в курсі».

  • Сourseraодин із найпопулярніших сайтів для онлайн-освіти. Цей ресурс використовують майже усі мої одногрупники. Тут представлені не тільки окремі лекції, а повноцінні курси від провідних вищих навчальних закладів з усього світу. Я вчуся на маркетолога, тому особливо корисні для мене були напрями «Стратегія маркетингу», «Цифрова аналітика в маркетингу» та «SMM». Вчитися на цій платформі дуже зручно, адже до кожного курсу представлені відеолекції з субтитрами, текстові конспекти, а також є можливість перевірити себе за допомогою тестів та підсумкових іспитів.
  • Edxще одна платформа з онлайн-курсами в різних галузях знань. Тут також є безкоштовний доступ до лекцій та всіх матеріалів після них. Вчилася на Edx, коли готувалася до складання екзамену з англійської мови – IELTS. На платформі є чудовий курс «IELTS Academic Test Preparation», пройшовши який, я отримала оцінку 7.0. Тому раджу усім, хто планує складати міжнародні екзамени з англійської мови (на сайті, до речі, також є матеріал для TOEFL), звернути увагу на ресурс, адже це реальна можливість отримати безкоштовну ґрунтовну підготовку.
  • Prometheusукраїнський варіант Сoursera. Тут є такі корисні курси як «Підприємництво. Власна справа в Україні», «Фінансовий менеджмент», «Комунікаційні інструменти для побудови репутації» та ін. Наповнення платформи особливо відповідає запитам українського споживача. До того ж лекції читають викладачі провідних університетів: КНУ, КПІ та Києво-Могилянської академії.
  • 4brain – оригінальний ресурс, на якому представлені не базові університетські курси, а саме той матеріал, що необхідний для розвитку навичок та умінь. Разом з подругою проходила на цій платформі заняття з тайм-менеджменту, швидкочитання й сторітеллінгу. Курси дали, справді, гарні результати, адже їх акцент був поставлений на розвитку здібностей за допомогою тестів, ігор та вправ.
  • Udemy – ресурс, на якому можна знайти якісний платний контент для вивчення різноманітних дисциплін. У порівнянні з Сoursera, курси на ньому менш академічні, але досить корисні для розвитку навичок, оскільки лекції читають практики й професіонали своєї сфери. Кількість матеріалу величезна, і мені іноді складно визначитися з вибором, адже хочеться все й відразу. Але потрібно бути максимально дисциплінованим, щоб вивчити предмет до кінця, оскільки тут немає чітких дедлайнів або графіку занять.
  • TED – напевно немає такого студента, який ще не чув про конференції TED. Це один з моїх найулюбленіших ресурсів, де всього за 15-20 хвилин я можу дізнатися про якесь цікаве відкриття або унікальну сучасну ідею. Про свої досягнення й результати роботи розповідають експерти у сферах освіти, бізнесу, науки, технологій та психології. Захоплюючі лекції допомагають мені вивчати англійську й знаходити цікаві ідеї для своєї роботи та навчання.
  • Khan Academyодин з найвідоміших освітніх проектів. Лекції зібрані на ньому у форматі YouTube-відео. Тут не просто об’єднані окремі курси від викладачів, а всі базові предмети як зі шкільної, так й університетської програм навчання. Для мене ресурс став чудовим доповненням до вивчення мікро- й макроекономіки на першому курсі. Формат відео-лекцій з докладним поясненням матеріалу допоміг розібратися у всіх складних моментах та з відзнакою скласти іспити.
  • FutureLearn – ще одна онлайн-платформа, яка дає можливість безкоштовно пройти курси від провідних британських і світових університетів. Мені подобається, що на сайті зібрані цікаві тематичні курси, які розбиті по категоріям з можливістю вибору специфічного розділу, де я відчуваю брак знання. Одним з найбільш корисних матеріалів для мене став «Bookkeeping for Personal and Business Accounting», що допоміг розібратися як правильно керувати фінансами в особистих та ділових цілях.
  • Academic Earthсайт, на якому можна пройти повний курс лекцій для бакалаврів й магістрів від найкрутіших університетів світу. На цій платформі можна отримати якісну безкоштовну освіту від викладачів Оксфорда, Стенфорда, Гарварду, Берклі. Однією з цікавих опцій для мене стали плейлисти, де в одній загальній темі зібрані курси з різних дисциплін. Наприклад, в Money Makes the World Go Round об’єднані лекції про поведінкову психологію, вплив грошей на життя людини, їх фінансову силу.
  • ВУМ-onlineукраїнська онлайн-платформа громадянської освіти. Мене дуже зацікавив цей проект, оскільки його мета – це дати можливість усім зацікавленим українцям отримати знання, що необхідні для розвитку громадянських компетенцій, що в кінцевому підсумку призведе до якісних змін в українському суспільстві. Тут я знайшла навчальні курси від провідних викладачів бізнес-шкіл, активістів і практиків соціальної сфери. Особливо привернули мою увагу теми лекцій, пов’язані з економічним розвитком українського суспільства й соціального підприємництва.

Я була дуже рада, що відкрила для себе ці ресурси, адже як виявилось, все, що потрібно – це підключити Інтернет. Коли вчуся на платформах з онлайн-освіти, мені важливо отримувати якісний доступ до мережі й легальний контент, тому зупинила свій вибір на интернет-провайдерi ВОЛЯ volia.com. І тепер мій процес навчання став захоплюючим і простим. Я можу самостійно вибирати цікаві для мене курси та з легкістю проходити матеріал, який задають в університеті. Мені не доводиться читати талмуди на 500 сторінок, адже ефективність мого навчання набагато вища, якщо вивчаю предмети за допомогою відео-лекцій, ігор та тестів на сайтах для онлайн-освіти.

У цій статті я поділилася з вами списком сайтів, які необхідні мені для навчання. Але, звичайно, студентське життя не обмежується лише набуттям знань. І наступного разу я розповім вам, які сайти всесвітньої павутини допомагають мені в організації відпочинку, пошуку роботи та розваг.

Софія Білецька

*промоція

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.