дивись.info

Депутати ЛМР просять запровадити податок на поліетиленові пакети

Депутати ЛМР просять запровадити податок на поліетиленові пакети
Фото: ілюстративне. Джерело: Український інтерес

Депутати Львівської міської ради звернулися до Верховної ради України щодо необхідності встановлення податку на поліетиленові пакети та надання пропозицій торговими мережами/об’єктами обов’язкової альтернативи поліетиленовим пакетам, передає кореспондент Дивись.info.

Як наголошується у зверненні, сьогодні в Україні існує критична ситуація із твердими побутовими відходами, а саме це стосується їх сортування, переробки та захоронення.

«Левову частку відходів, які спричинюють шкоду навколишньому природному середовищу та мають довгий термін розкладання, становлять поліетиленові пакети.

З метою зменшення генерування сміття та його впливу на навколишнє природне середовище пропонуємо внести до Податкового кодексу України та Закону України «Про держаний бюджет України» відповідні зміни та встановити податок на поліетиленові пакети (місцевий або загальнодержавний), напрацювати відповідний екологічний закон або внести зміни до Закону України «Про відходи» в частині виробництва, реалізації та використання поліетиленових пакетів, якими врегулювати питання реалізації та виконання даної пропозиції, визначити механізми забезпечення вказаних змін.

У такий спосіб можна буде на законодавчому рівні обмежити використання поліетиленових пакетів за рахунок вартості та згенерувати екологічний фонд для створення об’єктів утилізації цих відходів. Це дасть можливість розвитку та запровадження альтернативних видів пакетів та упакувань, їх конкурентноспроможності на ринку попиту і пропозицій», – йдеться у зверненні.

Окрім того, депутати пропонують запровадити зобов’язання для торгових мереж, торгових об’єктів у вигляді пропозиції обов’язкової альтернативи поліетиленовим пакетам, наприклад, у розмірі 30% від загальної кількості.

До прикладу, це може бути пакет з паперу, картону, джуту, льону, еко-пакети, пакети зі швидким терміном розкладання і т.п.

На думку депутатів, такі заходи та нововведення сприятимуть зменшенню попиту на поліетиленові пакети, тим самим зменшуючи їх генерування на сміттєзвалищах.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.