дивись.info

У НАТО відзначили успіхи України на шляху до членства в альянсі

У НАТО відзначили успіхи України на шляху до членства в альянсі

За останні 4 роки Україна змогла істотно наблизитися до стандартів НАТО.

Про це в інтерв’ю DW заявив голова Військового комітету альянсу, генерал Петр Павел.

«Україна вже провела вражаючі оборонні реформи і куди сильніше наблизилася до НАТО, але ще є робота, яку слід виконати», – підкреслив він.

«Одна з головних цілей цих реформ – стабільність України», – наголосив Павел.

«НАТО і окремі держави-члени продовжуватимуть підтримувати Україну, оскільки ми твердо віримо, що незалежна і стабільна Україна, віддана демократії та верховенству права, є ключем до євроатлантичної безпеки», – заявив генерал.

«Безпека і стабільність взаємопов’язані: якщо країна безпечна і стабільна, це має позитивний вплив на сусідні країни і на весь регіон. Коли наші сусіди більш стабільні, ми в більшій безпеці. Це ситуація, коли у виграші обидві сторони», – пояснив голова Військового комітету НАТО.

Відповідаючи на питання, чи є реалістичною мета України до 2020 року досягти сумісності своєї армії з силами альянсу, Павел зазначив, що ЗС України підвищують її, беручи участь у навчаннях і миротворчих місіях альянсу.

«Починаючи з 2014 року Північноатлантичний альянс значно посилив допомогу Україні в реформуванні. У 2017 році НАТО реалізувала понад 200 заходів для підтримки збройних сил України», – повідомив генерал.

«Найбільш значущі і відчутні поліпшення відбулися, зокрема, у сферах тренування солдатів, військової медицини, логістики, розвитку військово-морських сил, сил спеціальних операцій та десантно-штурмових військ України.

За три з гаком роки НАТО створила десять трастових фондів для України. Країни альянсу вже зобов’язалися надати через ці фонди 40 мільйонів євро», – додав він.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.