дивись.info

Україні повернуть скіфське золото

Україні повернуть скіфське золото

Окружний суд Амстердама ухвалив, що колекція скіфського золота кримських музеїв, яка виставлялася в музеї Аллард Пірсона, повинна бути повернена Україні, а не в Крим, пише delo.ua.

«Суд вирішив, що кримські артефакти повинні бути передані державі Україна, тому що вони є частиною культурної спадщини держави Україна», – йдеться в рішенні.

Артефакти будуть залишатися в Нідерландах протягом всього періоду, під час якого сторони можуть оскаржити це рішення. Зокрема вони можуть оскаржити це рішення протягом трьох місяців у вищому суді. Після оскарження може пройти ще один рік, як Верховний суд ухвалить своє рішення.

Україна також повинна заплатити музею Аллард Пірсона за зберігання артефактів 111 тис. євро.

Суд також вирішив, що музеї Криму повинні заплатити Україні та музею Аллард Пірсона 2 800 євро відшкодування витрат.

Предметом спору є колекція з 565 музейних предметів, наданих Центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, Національним заповідником «Херсонес Таврійський» та Бахчисарайським історико-культурним заповідником для експонування в Музеї Аллард Пірсона в період з 6 лютого по 28 травня 2014 року в рамках виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі».

Конфлікт навколо експонатів кримських музеїв виникла через окупації Криму Росією. Саме в той час експонати знаходилися на виставці в Амстердамі. Після завершення виставки нідерландська сторона, незважаючи на надані раніше гарантії, заявила про неможливість повернення кримських експонатів Національного музею історії України, мотивуючи свою відмову можливими претензіями з боку кримських музеїв.

Згідно з українськими законами, всі надані експонати є частиною Музейного фонду України і можуть передаватися на тимчасове зберігання на підставі укладених контрактів.

Дія контракту, який надає право на тимчасове зберігання колекції Музеєм Аллард Пірсона, минув 13 червня 2014 року, після чого, відповідно до закону, ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними з України і підлягають поверненню.

Представництво та захист інтересів в суді здійснює юридична фірма Bergh Stoop & Sanders N. V.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.