дивись.info

Головний символ Франції пофарбують у червоний

Головний символ Франції пофарбують у червоний

В рамках проекту реконструкції Ейфелевої вежі, який триває з 2017 року, головну пам’ятку Парижа збираються пофарбувати. Архітектори ще роздумують над тим, в який колір фарбувати Ейфелеву вежу, проте Міністерство культури Франції розглядає варіант зробити її червоною, пише сайт 24.

Саме такою була вежа в первісному вигляді, коли в 1889 році її спорудив французький архітектор Гюстав Ейфель. У ті часи він вибрав червоний колір, оскільки він був найбільш ефективним у боротьбі з іржею.

Попередньо фахівці вивчають всі кольори, в які коли-небудь була пофарбована Ейфелева вежа. Відомо, що за 129 років свого існування головна визначна пам’ятка Парижа змінювала колір 18 разів. У різні роки вона була жовтою, гірчичною, кольору охри. Спеціально для Ейфелевої вежі придумали і запатентували відтінок “коричневий-Ейфелева”, який нагадує природний колір бронзи. Саме в такий колір вежу регулярно фарбували з 1968 року в середньому кожні сім років.

Над фарбуванням працює команда з 25 робітників. Перш ніж приступити до фарбування, вони повинні зняти старі шари фарби, що небезпечно для здоров’я через наявність в них свинцю. На фарбування головного символу Франції йде в цілому три роки і близько 60 тонн фарби.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.