дивись.info

У Львові відкрили фотовиставку пам’яті Аміни Окуєвої

У Львові відкрили фотовиставку пам’яті Аміни Окуєвої
Фото: ЛМР

Сьогодні, 26 березня, в Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» у Львові відкрили фотовиставку «АМІНА: ЖИТТЯ», присвячену пам’яті відданого патріота, борця за свободу України в протистоянні російській агресії, героїчної жінки Аміни Окуєвої.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Аміна Окуєва 30 жовтня 2017 року трагічно загинула від рук проросійських найманців. На відкритті виставки була присутня мати Аміни Окуєвої, яка поділилась спогадами про доньку», – йдеться в повідомленні.

«Нам важливо, що сьогодні Львів одним з перших міст в Україні має змогу приймати виставку. І я думаю, що ця важливість пов’язана з тим, що крізь призму історії, яка сьогодні вже відома для всієї країни, ми маємо змогу крізь такий збірний образ згадати і пам’ятати про всіх Героїв України, які боролися, боряться і будуть боротися за нашу незалежність. Важливо мати сильні історії, і ми їх маємо дуже багато, і важливо вміти їх показувати і вміти їх цінувати», – сказав Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

«Ці фотографії поїдуть по всьому світу і розкажуть про людину, яка загинула від російської агресії. І це дуже характерні фото, тому що вона надзвичайно життєрадісна людина і навіть з автоматом вона залишалася мирною людиною», – зазначила Ірина Камінська, журналіст, мати Аміни Окуєвої.

34 роки 4 місяці 25 днів 17 годин – рівно стільки прожила  Аміна Окуєва.

На виставці представлено 34 фотографії – 34 миті її яскравого, героїчного та стрімкого життя, присвяченого мужній та рішучій боротьбі за волю, справедливість, добро та любов.

17 чорно-білих аматорських фотографій з особистого архіву Аміни: трагічні події Майдану і фронтове життя в гарячих точках неоголошеної війни на території суверенної України  – Дебальцеве, Щастя, Зайцеве, Авдіївська промзона, Троїцьке, Світлодарська дуга.

17 кольорових фотографій роботи Олександри Лисицької, талановитої фотохудожниці з Луганська: дивовижний образ прекрасної та надзвичайно сильної жінки, здатної протистояти будь-яким загрозам.

Улюблені рядки Аміни – «Безумство хоробрих – ось мудрість життя!» – стали епіграфом до її життя, яке вона безстрашно віддала за Україну, ставши справжнім символом боротьби за волю і справедливість у протистоянні російській агресії.

Виставка вже експонувалась у Верховній Раді України, Українському домі в Києві та Музеї АТО в Дніпрі. У музеї «Територія Терору» фотовиставка «АМІНА: ЖИТТЯ» буде представлена протягом 26 березня – 7 квітня 2018 року. Надалі її можна буде побачити в інших містах України, а також в Європі та Америці.

Нагадаємо, 30 жовтня на переїзді біля населеного пункту Глеваха Київської області автомобіль, в якому перебувала Аміна Окуєва та Адам Осмаєв, розстріляли із засідки диверсанти. Окуєва загинула, Осмаєв зазнав поранень.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.