дивись.info

Дві дитячі книги львівського видавництва визнано найкращими у світі

Дві дитячі книги львівського видавництва визнано найкращими у світі
Фото: ВСЛ

Книжки «Голосно, тихо, пошепки» та «Я так бачу» Творчої майстерні «Аґрафка» визнано найкращим у світі дитячим Non Fiction. Вони вийшли друком у «Видавництві Старого Лева».

Український ілюстраторський дует – творча майстерня «Аґрафка» (Андрій Лесів та Романа Романишин) – переможець щорічної премії Bologna Ragazzi Award 2018: найпрестижнішої міжнародної нагороди у галузі дитячої літератури. Цьогоріч диптих Романи Романишин та Андрія Лесіва «Голосно, тихо, пошепки» та «Я так бачу» визнано найкращими у номінації Non Fiction, – повідомляє Твоє місто.

На конкурс премії BolognaRagazzi Award видавництва з усього світу представляють свої найкращі книжки, які міжнародне журі оцінює як з точки зору ідеї та концепту, так і ілюстративного, дизайнерського та текстового наповнення. «Це одна з найвпливовіших і найважливіших премій для дитячих книжок у світі. «Отримати її для автора, ілюстратора і видавця – це як отримати Оскар. Це означає, що ця книжка задає тренд на весь ринок і є найкращою на ньому. І звісно увага видавців буде прикута до цієї книжки, вони будуть зацікавлені придбати права і видати її в себе в країні», – сказала керівник відділу маркетингу і зв’язків з громадськістю Видавництва Старого Лев Оксана Зьобро.

У видавництві зазначили, що це вже третя перемога творчої майстерні «Аґрафка» на BolognaRagazzi Award. У 2014 році переможцем конкурсу у номінації «Opera Prima» стала їхня книга «Зірки і макові зернята», а у 2015 відзнаку у номінації «New Horizons» отримала «Війна, що змінила Рондо». Окрім того, видання «Голосно, тихо, пошепки» вже встигло здобути відзнаку Міжнародного бієнале ілюстрації в Братиславі «ВІВ 2017». Також права на видання книжок творчої майстерні «Аґрафки» придбали видавництва з понад десяти країн, серед яких Франція, Японія, Британія, Аргентина, Південна Корея, Словенія і тд.

«Андрій Лесів та Романа Романишин – не лише єдині з України, хто перемогли у найпрестижнішому міжнародному конкурсі у галузі дитячої літератури і ілюстрації Bologna Ragazzi Award, – коментують перемогу у Видавництві Старого Лева. – Вони ще й чи не єдині з усього світу, хто за 5 років підкорили цю вершину тричі. І це означає, що саме вони зараз – один із найпотужніших голосів серед дитячих авторів-ілюстраторів-дизайнерів, та задають тон і тренд для всього світового книжкового ринку дитячої ілюстрованої літератури».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.