Фірма, якій за утилізацію львівського сміття заплатили 600 тисяч, виявилася фіктивною

original-066fc84feb43f5bf7fa2588d8a4b6542-1

Під час проведення розслідування директор ТОВ «Теремор» зізнався, що його фірма – фіктивна. А саме на неї 2017 року компанія «АВЕ-Львів» перерахувала 600 тисяч гривень за утилізацію сміття.

Вісім з половиною тисяч гривень штрафу має сплатити директор фіктивної фірми ТОВ «Теремор», на рахунок якої надійшло 600 тисяч гривень від «АВЕ-Львів». Вирок 6 березня виніс Сихівський районний суд. За даними сайту судової влади України, рішення набрало законної сили.

У ході слідства було встановлено, що 5 квітня 2017 року у Дніпрі Ігор Наливайко вступив у змову із невстановленими особами і за 2 тисячі гривень погодився на участь у фіктивному підприємництві. Згідно із даними YouControl, з 6 квітня 2017 року він значиться директором і засновником ТОВ «Теремор». До того засновниками значилися Світлана та Ігор Артем’єви, яким належало 10% і 90% компанії відповідно. Зі зміною юридичної особи був збільшений і статутний капітал зі 100 гривень до 10 тисяч, а також основний вид діяльності – з неспеціалізованої оптової торгівлі на оптову торгівлю відходами і брухтом. До слова, наприклад, ім’я Ігоря Артем’єва можна знайти в історичних даних як засновника чи директора ще близько сотні компаній.  Згідно з реєстрами, Артем’єв за день міг зареєструвати декілька ТОВ зі статутним капіталом у 100 гривень і основним видом діяльності – неспеціалізована оптова торгівля. Практично усі ці фірми змінили власників.

У матеріалах слідства зазначається, що договір купівлі-продажу часток у статутному капіталі Наливайко отримав від невстановлених осіб. Хоча фірма «Теремор» зареєстрована у Києві, транзакція зі зміни власника і директора відбулася в Дніпрі. Після усіх формальностей підставний директор відкрив два банківські рахунки. Далі завдання полягало у переведенні безготівкових коштів у готівку.

Протягом квітня-травня минулого року знову-таки невстановлені особи надавали реквізити ТОВ «АВЕ-Львів» та «Санком», як зазначено у справі, «для проведення фіктивних фінансово-господарських операцій із сортування та утилізації відходів».  З 10 квітня по 17 травня на рахунок «Теремору» від «АВЕ-Львів» надійшло 600 тисяч гривень.

Дії Наливайка кваліфікували за ч.1 ст.205 КК України, так як він вчинив фіктивне підприємництво, тобто створення суб’єкта підприємницької діяльності (юридичної особи), з метою прикриття незаконної діяльності. Крім того, йому інкримінували розголошення даних досудового слідства.

27 лютого між підозрюваним і прокурором було визнання винуватості, яку суд затвердив і визначив покарання у вигляді штрафу у 50 неоподаткованих мінімумів, або 8500 гривень.

Додамо, що ця справа тісно пов’язана з іншою, яка сьогодні знаходиться у Галицькому районному суді Львова щодо директора «АВE-Львів» Юрія Грибана. Його підозрюють у заволодінні коштами міського бюджету Львова у особливо великих розмірах. Йдеться саме про тих 600 тисяч гривень, які надійшли на рахунки ТОВ «Теремор». Під час судового засідання, яке відбулося у червні минулого року, у справі Юрія Грибана представник прокуратури заявив, що гроші Наливайкові за реєстрацію фірми платив саме Юрій Грибан, хоча захист підсудного цю інформацію спростував.

У справі львівського сміття фігурує ще низка компаній, які можуть бути причетними до розкрадання бюджетних коштів, зокрема «Аралія Груп», «Вест-Рісайклінг», «Аура Логістик», «Грін Галаксі», «Нєгга» та «Крас Інвест».

Оксана ДУДАР

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: