дивись.info

Фірма, якій за утилізацію львівського сміття заплатили 600 тисяч, виявилася фіктивною

Фірма, якій за утилізацію львівського сміття заплатили 600 тисяч, виявилася фіктивною

Під час проведення розслідування директор ТОВ «Теремор» зізнався, що його фірма – фіктивна. А саме на неї 2017 року компанія «АВЕ-Львів» перерахувала 600 тисяч гривень за утилізацію сміття.

Вісім з половиною тисяч гривень штрафу має сплатити директор фіктивної фірми ТОВ «Теремор», на рахунок якої надійшло 600 тисяч гривень від «АВЕ-Львів». Вирок 6 березня виніс Сихівський районний суд. За даними сайту судової влади України, рішення набрало законної сили.

У ході слідства було встановлено, що 5 квітня 2017 року у Дніпрі Ігор Наливайко вступив у змову із невстановленими особами і за 2 тисячі гривень погодився на участь у фіктивному підприємництві. Згідно із даними YouControl, з 6 квітня 2017 року він значиться директором і засновником ТОВ «Теремор». До того засновниками значилися Світлана та Ігор Артем’єви, яким належало 10% і 90% компанії відповідно. Зі зміною юридичної особи був збільшений і статутний капітал зі 100 гривень до 10 тисяч, а також основний вид діяльності – з неспеціалізованої оптової торгівлі на оптову торгівлю відходами і брухтом. До слова, наприклад, ім’я Ігоря Артем’єва можна знайти в історичних даних як засновника чи директора ще близько сотні компаній.  Згідно з реєстрами, Артем’єв за день міг зареєструвати декілька ТОВ зі статутним капіталом у 100 гривень і основним видом діяльності – неспеціалізована оптова торгівля. Практично усі ці фірми змінили власників.

У матеріалах слідства зазначається, що договір купівлі-продажу часток у статутному капіталі Наливайко отримав від невстановлених осіб. Хоча фірма «Теремор» зареєстрована у Києві, транзакція зі зміни власника і директора відбулася в Дніпрі. Після усіх формальностей підставний директор відкрив два банківські рахунки. Далі завдання полягало у переведенні безготівкових коштів у готівку.

Протягом квітня-травня минулого року знову-таки невстановлені особи надавали реквізити ТОВ «АВЕ-Львів» та «Санком», як зазначено у справі, «для проведення фіктивних фінансово-господарських операцій із сортування та утилізації відходів».  З 10 квітня по 17 травня на рахунок «Теремору» від «АВЕ-Львів» надійшло 600 тисяч гривень.

Дії Наливайка кваліфікували за ч.1 ст.205 КК України, так як він вчинив фіктивне підприємництво, тобто створення суб’єкта підприємницької діяльності (юридичної особи), з метою прикриття незаконної діяльності. Крім того, йому інкримінували розголошення даних досудового слідства.

27 лютого між підозрюваним і прокурором було визнання винуватості, яку суд затвердив і визначив покарання у вигляді штрафу у 50 неоподаткованих мінімумів, або 8500 гривень.

Додамо, що ця справа тісно пов’язана з іншою, яка сьогодні знаходиться у Галицькому районному суді Львова щодо директора «АВE-Львів» Юрія Грибана. Його підозрюють у заволодінні коштами міського бюджету Львова у особливо великих розмірах. Йдеться саме про тих 600 тисяч гривень, які надійшли на рахунки ТОВ «Теремор». Під час судового засідання, яке відбулося у червні минулого року, у справі Юрія Грибана представник прокуратури заявив, що гроші Наливайкові за реєстрацію фірми платив саме Юрій Грибан, хоча захист підсудного цю інформацію спростував.

У справі львівського сміття фігурує ще низка компаній, які можуть бути причетними до розкрадання бюджетних коштів, зокрема «Аралія Груп», «Вест-Рісайклінг», «Аура Логістик», «Грін Галаксі», «Нєгга» та «Крас Інвест».

Оксана ДУДАР

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.