дивись.info

«Версаль Політехніки»: на території університету провели акцію з висадження лип (фото)

«Версаль Політехніки»: на території університету провели акцію з висадження лип (фото)

На території університету Львівська політехніки провели символічну акцію висадження лип.

Дбаючи про озеленення міського простору, кафедра історії, музеєзнавства і культурної спадщини вирішила сьогодні, 3 квітня, провести символічу акцію висадження лип на території університету.

 

«Понад сотню років тому територія, яку викупили в графині Марії Фрелро під будівництво головного корпусу та хімічної лабораторії Технічної академії, була зайнята садово-парковими насадженнями. Більша частина з них збреглася і після завершення будівельних робіт.

Поряд із територією навчального закладу в 1871-1893-х роках знаходилась вулиця Липова, сучасна вулиця Миколи Устияновича. Також на мапі Львова за 1873 рік, видавництва Ф. Г. Ріхтера, на території навколо сучасного головного корпусу Національного університету “Львівська політехніка” зображено план мальовничого садово- паркового комплексу із боскетами – декоративна густа група дерев, які утворюють рівну стіну. Розуміючи важливість збереження зелених насаджень, тогочасний ректор Юліан Захарієвнч 1 квітня 1878 року у листі до Міністерства віросповідань і освіти звернувся з проханням виділити кошти на облаштування саду, який, за його словами, прирівнювався красою до версальського комплексу», – повідомили у Львівській політехніці.

Таким чином, кафедра історії, музеєзнавства і культурної спадщини вирішила сьогодні, 3 квітня, провести символічу акцію висадження лип на території університету.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.