дивись.info

Уряд виділив майже 1,4 мільярда на початкову освіту

Уряд виділив майже 1,4 мільярда на початкову освіту

Кабінет міністрів схвалив постанову «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа».

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду, пише УП.

На розвиток початкової школи спрямують 1 мільярд 385 мільйонів 200 тисяч гривень.

З них, 380 мільйонів – на підвищення кваліфікації вчителів.

«Ми розпочали його вже, зробили дистанційний сучасний курс. Три сесії очних семінарів, де вчаться застосовувати інноваційні методики для дітей, які ефективні і виправдали себе в Україні та світі. Ще мільярд – це виключно оснащення початкової школи. Кошти розподіляють по регіонах «з урахуванням кількості класів початкової школи в області», – зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

«Ми виключили будь-яке ручне керування в розподілі коштів між областями та територіальними одиницями. Є кількість класів початкової школи, відповідно, пропорційно гроші», – пояснила Гриневич.

Окрім того, 40% цих грошей – закупівля дидактичних матеріалів для 1 класу.

Ще 40% від мільярда спрямують на закупівлю сучасних меблів для початкової школи.

Меблі мають бути ортопедичними, м’якими, легкими, щоб не пошкодити дитині.

Решту 20% використають для закупівлі мультимедійного та комп’ютерного обладнання для початкових класів «Нової української школи».

«Цьогоріч ми також запроваджуємо електронні підручники. Це також буде пілотне запровадження. В 1 класі буде 1 електронний підручник з інтегрованого курсу і треба зробити так, щоб усі діти мали до нього доступ», – пояснила міністр освіти.

Вона також заявила, що цих коштів не вистачить для всього освітнього простору всіх шкіл України.

«Тому нашими партнерами є органи місцевого самоврядування, які відповідають за дошкільну та шкільну освіту, – сказала очільниця відомства. – Вони мають додати свої кошти. Ми додали засадничі принципи додавання місцевих коштів».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.