5 простих способів перевірити якість дерев’яних дверей

Міжкімнатні двері – елемент інтер’єру, який залишається на роки. Найпопулярніший варіант – дерев’яні моделі. Вони красиві і міцні. Чудово впливають на загальне враження від житлового простору, слугують важливим акцентом у дизайнерських задумах.
*промоція
Проте головне правило вибору дверей – якість та довговічність. Сьогодні асортимент на ринку – необмежений. Тож, як не помилитися, і на що звертати увагу при виборі?
Вибір на користь матеріалу
Матеріал – найперше, що питають у продавця. Сучасні моделі виробляють з МДФ, ДСП-плити з різними поверхневими покриттями або зі шпону та масиву дерева. Так основою шпонованих конструкцій є масив дерева або меблевий щит. Його обробляють тонким зрізом дорогих порід дерева. Слід зауважити, якщо виробник нанесе шпон на паперову основу - з часом під впливом вологи і сонячних променів матеріал може відклеюватися.
Що стосується використання МДФ чи ДСП-плит, то зрозуміло, що це клеєві основи зі стружки деревини. Такі двері за своїм зовнішнім виглядом мають багато подібностей з органічними виробами, але вони штучні та мають значний перелік недоліків серед яких відсутність вологостійкості. Крім того, каркасні двері з МДФ, які порожнисті усередині, легко зламати парою стусанів.
І нарешті, двері з масиву дерева - розкішний натуральний матеріал, який створює приголомшливі інтер'єри в класичному або старовинному стилі. Такі варіанти служать значно довше за інших, адже дерево як матеріал є високоміцною і зносостійкою сировиною. До того ж двері з масиву дерева при наявності тріщин або відколів можна з легкістю замаскувати за допомогою воскового олівця відповідного тону. Крім того, саме натуральна сировина відрізняється найкращими шумо- і теплоізоляційними показниками. Тому якщо плануєте покупку на довгі роки - варто звернути увагу саме на цей вид матеріалу. До того ж ціна на вироби з масиву - не завжди є високою. Зазвичай недорогі моделі відрізняються спрощеним дизайном, що не поступаються надійністю більш дорогим моделям. Двері з натурального дерева завжди якісніші за МДФ, і тим більше за ДСП.
Головні ознаки якісних дверей
Чим краща якість виробу, тим менше клопотів під час установки та експлуатації. Якщо с матеріалом ви визначились, то зверніть увагу і на інші важливі моменти, а саме:
- симетрію,
- колір,
- наявність скла та його кріплення,
- додаткові елементи.
Симетрія – це насамперед естетичний вигляд. Двері мають бути гладкими і рівними, без жодних викривлень. Це перевіряють поглядом з торцевої сторони. Обов’язково потрібно поміряти діагоналі. Їх різниця не повинна перевищувати 1-2 мм.
Колір вказує на якість всієї конструкції загалом. Він має бути глибоким, однорідним по всій поверхні. Жодних плям та розводів! Малюнок і текстура мають чітко проглядатися. Дизайнери рекомендують встановлювати двері однакової гами у всьому приміщенні. Береться до уваги також загальне колірне оформлення кожної кімнати. Світлі моделі завжди доречні для будь-якого дизайну інтер'єру. Тому можна спокійно обирати молочний відтінок. Він не привертає до себе уваги і має нейтральний вигляд. Темні - додають стриманості, лаконічності та суворості. Теплі і насичені тони створюють враження комфорту та затишку. Це ідеальний вибір для кімнат у стилі “кантрі” або “етно”.
Надійно вбудоване скло гарантує безпеку мешканцям дому. Надійніше купувати гартоване скло. Воно не розлітається на уламки у випадку биття. Проте не кожен виробник може цим похизуватися. Скло має міцно триматися на дверях. Для цього легкими рухами потрусіть конструкцію - ніякого брязкотіння скла не повинно бути чутно. Потрібно також перевірити товщину скла. Воно має віддавати глухий звук при постукуванні по ньому.
Додаткові елементи – коробки, лиштви, пороги тощо. Адже довговічність – не лише у полотні, і не слід обмежувати увагою інші деталі. Варто купувати всі компоненти з одного матеріалу. Правила вибору якості для декоративних елементів аналогічні дверям. Кількість петель необхідно вибирати відповідно до ваги моделі і частоти користування. Без них полотно почне «присідати».
Купити якісні дерев’яні двері – легко. Головне правильно підійти до вибору. Необхідно оглянути всі деталі, перевірити їх міцність та якість виготовлення. Після встановлення конструкція повинна зберігати свій первинний вигляд не менше 10 років. Важлива якість кожної деталі: дверного полотна, фурнітури, ущільнювача. Хороші двері не реагують на ультрафіолет, вони стійкі до незначних механічних пошкоджень і миючих засобів. Береться до уваги також детальна характеристика моделі та виробник. Вироби зарекомендованого на ринку виробництва завжди служитимуть довше і надійніше.
*промоція