Зачини вікно, мені дує: Супрун закликала українців не боятися протягів

948421

З приходом тепла між пасажирами транспорту мало не щодня розгортаються сварки стосовно доступу до свіжого повітря: ті, кому кортить вдихнути весняного повітря, частіше відчиняють вікна, а ті, хто боїться застудитися, наполягають притримати хвіртку чи вікно зачиненими, бо може бути протяг.

В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Cупрун спростувала думку, що протяг – це погано.

«Сам по собі протяг не є чимось поганим. Як не є поганим і вітер. Адже люди найчастіше хворіють від інфекцій, які є в повітрі, а не від самого повітря. Тому протяг як такий не загрожує здоровій людини», – написала Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Медик розповіла, якщо протяг постійно уникати, сидіти в замкненому приміщенні та закутуватися в одяг – людина навпаки робить себе більш вразливою – гірше сприймаєте перепади температури повітря та можете швидше підхопити застуду.

«Щоби почувати себе в тонусі та бути більш здоровим – потрібно частіше дихати свіжим повітрям. Для цього будь-яке приміщення необхідно час від часу провітрювали. І якщо ви під час цього ненадовго потрапите під протяг – нічого страшного не відбудеться», – розповіла Супрун.

«Інша річ – тривале переохолодження або ж сильний поток повітря, спрямований, наприклад, в область шиї чи обличчя. Тоді й за 10 хвилин можна захворіти. Адже це загрожує запаленням м'язів, нервів та може активізувати збудники хвороб, які є в організмі», – уточнила медик.

Вона радить забезпечити у приміщенні постійну рециркуляцію повітря та не нашкодити комфорту одне одного.

«Тож якщо вам неприємно сидіти біля відчиненого вікна – не змушуйте себе й пересядьте туди, де не дме. А за можливості, краще вийдіть на якийсь час на вулицю, поки приміщення провітрюється», – підсумуала пані Уляна.

І додала, «якщо ж ви любите свіже повітря в кімнаті – провітрюйте на здоров'я та нічого не бійтеся. Проте і не зловживайте. Поважайте комфорт одне одного та насолоджуйтеся весною».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: