Україна потребує мати консулів у Ростові-на-Дону

Україна потребує мати консулів у Ростові-на-Дону

Україна запропонує Російській Федерації спрямувати консулів до Ростова-на-Дону.

Про це заявила віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі «5 каналу», повідомляє ZN.ua.

«Ми будемо подавати свої пропозиції про те, щоб послати своїх консулів у Ростов-на-Дону. Ми з вами розуміємо, у нас є потреба у тому, щоб наші консули були в Ростові», – заявила вона.

«Через те, що п'ятьох із них вислали з Росії, для нас важливо сьогодні захищати громадян, які зараз чи перебувають у в’язницях РФ, чи просто перебувають на території РФ. Тому для нас необхідно подати свої пропозиції», – сказала віце-прем'єр .

На запитання про можливість Росії попросити дзеркально повернути стільки ж російських дипломатів до України, вона відповіла, що це «найпростіший сценарій, який ми можемо спрогнозувати», і потрібно оцінити таку можливість.

«Чи буде це обмін? Я зовсім не сприймаю можливість заміни дипломатів на тих чи інших у тій кількості, в якій вони були вислані», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, в питанні висилки чи допуску російських дипломатів Україна діятиме у співпраці з західними партнерами.

«Ми будемо діяти у співпраці з партнерами однозначно. Це не буде окремим кроком України, яка самостійно буде вирішувати ці питання в двосторонньому режимі з РФ», – заявила вона.

«Ми долучилися до спільних дій західної цивілізації щодо висилки так званих дипломатів РФ, а по суті шпигунів, і тому це не крок, відірваний від широкого міжнародного контексту – ми і далі будемо діяти в міжнародному контексті», – пояснила віце-прем'єр.

26 березня Німеччина, Франція, Данія, Латвія, Литва, Естонія, Чехія, Нідерланди та інші країни почали висилати російських дипломатів на знак протесту проти отруєння в Великобританії подвійного шпигуна, екс-полковника ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його доньки.

Всього до висилки дипломатів приєдналися близько 30 країн світу.

Президент Петро Порошенко також заявив про видворення з України 13 російських дипломатів «у відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері», проведену 5 березня. Вже 28 березня російські дипломати покинули Україну.

У відповідь Росія також вислала українських дипломатів і працівників дипслужби.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: