дивись.info

В ЄС ввели нові вимоги безпеки до авто

В ЄС ввели нові вимоги безпеки до авто

З квітня для нових авто стала обов’язковою система eCall, яка при ДТП автоматично передає аварійним службам координати автомобіля.

Всі нові автомобілі в Європі тепер повинні мати систему автоматичного виклику служб порятунку при ДТП, яка називається eCall. Її мета – забезпечити максимально швидке надання допомоги постраждалим, повідомляє autonews.ua.

Відповідний закон набув чинності в ЄС 31 березня 2018 року.

Система eCall при серйозній аварії автоматично передає аварійним службам розташування автомобіля, напрямок його руху, час, коли трапилася дорожня подія. Система працює повністю автономно, навіть якщо водій знаходиться без свідомості. Але eCall також можна активувати і вручну, натиснувши відповідну кнопку.

«ECall дозволяє рятувальникам і лікарям швидше потрапити на місце ДТП. Завдяки цьому буде збережено багато життів. Це дуже потрібне нововведення. Але це тільки початок підвищення безпеки дорожнього руху. Автовиробникам потрібно впроваджувати сучасні активні системи безпеки», – сказав Ерік Джоннарт, глава Європейської асоціації автовиробників (ACEA).

ACEA зараз також виступає за те, щоб у Європі всі нові автомобілі вже в базовій комплектації мали систему автономного екстреного гальмування (AEB). Поки ж, за даними Thatcham Research, тільки 30% нових автомобілів, що продаються на європейському ринку, оснащуються такою системою.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.