дивись.info

На Львівщині зафіксували два летальних випадки лептоспірозу

На Львівщині зафіксували два летальних випадки лептоспірозу

У Львівській області з початку 2018 року зареєстровані 4 випадки захворювань людей на лептоспіроз, з них 2 випадки закінчились летально. Про це повідомили у Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ України, пише galinfo.

Як зазначено в повідомленні, у обох смертельних випадках хворі пізно звернулися за медичною допомогою, на 6-ий день від початку захворювання. Крім того, перебіг хвороби був важким. В лікувальні заклади хворі надійшли у важкому стані. Жертами хвороби стали чоловіки 39 та 68 років, мешканці Городоцького та Пустомитівського районів.

В 2017 року в області були зареєстровані 18 випадків захворювань людей на лептоспіроз, в т.ч. 3 летальні.

За минулий рік лабораторією особливо небезпечних інфекцій на виявлення збудників лептоспірозу бактеріологічним, серологічним та молекулярно-генетичним методами досліджені 81 екз. сірих щурі, відловлені на об’єктах епідризику та в приватних господарствах та 602 екз. мишовидних гризунів, відловлених в природних осередках та у стаціонарних контрольних пунктах на території області, з них у 17 сірих щурів (21%) та у 40 (6,7 %) мишовидних гризунів виявлено носійство лептоспір, у т.ч. виділено 1 живу культуру збудника, що свідчить про активно перебігаючий інфекційний процес серед гризунів. Досліджені на наявність лептоспір 42 взірці води з відкритих водойм, з них 2 – з позитивним результатом.

Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання людей і тварин, спричиняється збудником лептоспірою, характеризується ураженням печінки, нирок, м”язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.

Лептоспіри зберігають життєздатність у вологому грунті протягом 270 днів, в природних водоймах – 7-30 днів, у харчових продуктах – декілька днів. Пряме сонячне і ультрафіолетове випромінювання діє на них згубно, так само як кислоти і луги та дезинфікуючі засоби.

Джерелом інфекції для людей є хворі і перехворілі сільськогосподарські, домашні, дикі тварини, гризуни, які виділяють лептоспір із сечею і заражають навколишнє середовище. Основними носіями збудника лептоспірозу у природніх вогнищах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки. В побутових осередках резервуаром інфекції є щурі, велика рогата худоба, свині, собаки.

Захворювання від людини до людини не передається. Характерна літньо-осіння сезонність захворювання.

Зараження на лептоспіроз відбувається під час купання, пиття води з відкритих водоймищ, риболовлі, сільськогосподарських польових робіт, при вживанні продуктів харчування, забруднених сечею гризунів. В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа, шлунково-кишкового тракту.

З моменту зараження до початку захворювання проходить від 6 до 20 днів (найчастіше 6-14 днів). Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м”язах, особливо литкових (діагностична ознака).

Розрізняють жовтяничну та безжовтяничну форми. При жовтяничній формі з перших днів хвороби з`являється жовтяниця шкіри з максимальним розвитком до 4-6-го дня хвороби.

Успіх лікування залежить від раннього звернення хворих за медичною допомогою та ранньої діагностики. Госпіталізація хворих є обов”язкова, тому що можливі важкі ускладнення. Хвороба може ускладнюватися порушеннями з боку нирок і печінки, кровотечею, міокардитом, набряком мозку, пневмонією, порушенням кровообігу. Важкий перебіг хвороби часто закінчується смертю хворих.

А тому не варто ставити самому собі діагноз та займатися самолікуванням, негайно звертайтеся за медичною допомогою у випадку появи перших симптомів захворювання, так як захворювання може закінчуватися летально.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.