дивись.info

Суд зобов’язав ЛКП «Муніципальна варта» повернути 26 машинок, вилучених у підприємця

Суд зобов’язав ЛКП «Муніципальна варта» повернути 26 машинок, вилучених у підприємця
Фото: Твоє місто

ЛКП «Муніципальна варта» вилучила машинки у власника, однак суд зобов’язав ЛКП повернути їх підприємцю. Управління безпеки міста та юридичний департамент напрацьовуватимуть механізм, аби вирішити цю ситуацію, оскільки площа перед Оперним театром знову переповнена електромашинками.

Про це повідомили в ЛМР.

Станом на сьогодні рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради заборонено будь-які атракціони у центральній частині міста, зокрема на проспекті Свободи на площі перед Оперним театром.

«Ми знаємо, що підприємець володіє або орендує майно на проспекті Свободи, 41. Орендує він його правильно, без порушень, тобто заборонити таку діяльність ми не можемо. Зі всіма ухвалами щодо заборони катання дітей на площі перед Оперним він ознайомлений, але він виходить з цієї ситуації дуже просто: він здає машинки у під’їзді, а батьки вже виходять з дитиною і машинкою на проспект Свободи. Якщо він залишає машинки на проспекті Свободи перед Оперним, то ми їх вилучаємо. А в такій ситуації ми не можемо нічого робити, оскільки машинки він тримає у під’їзді і до кожного такого авто прикріплена певна людина (батьки і дитина). Молоді люди слідкують, коли покаталась одна дитина, забирають машинку і переносять її у під’їзд. Тобто цей процес буде тривати довго і нудно, поки не заборонять взагалі такий бізнес, а міська рада заборонити бізнес такий не може.

Зараз юридичний департамент Львівської міської ради продумує варіанти, бо, можливо, ця територія буде передана в оренду адміністративно-технічному управлінню, тобто воно стане балансоутримувачем цієї території. Уже тоді балансоутримувач матиме право казати, що він не хоче схожої діяльності на площі перед Оперним. Можливо, цю ситуацію ми так зможемо владнати.

Наступне – це робота зі судами. Усі машинки, які нами були вилучені і були передані на адмінкомісію до суду, повернуто власнику. Усі суди й інстанції прийняли таке рішення. Через це ми зобов’язані повернути усі електромашинки власнику, бо ми не можемо тримати їх постійно. Ми їх вилучили, однак тримати у себе можемо до рішення суду. Суд має два варіанти: продати ці машинки або віддати власнику. Власником на машинки є приватний підприємець, він представив документи, до нас прийшла виконавча служба і поліція, тому ми ці машинки змушені були повернути власнику. Тому цей процес має такий свій кругообіг.

Ми вже розмовляли з Іриною Кулинич, директором департаменту економічного розвитку, аби виділити цьому підприємцю, скажімо, територію біля Стрийського парку. Але підприємця це не цікавить. Він займається бізнесом і здає машинки в оренду на проспекті Свободи, 41, а те, що люди катаються на площі перед Оперним, йому тільки на руку. Ми вже виставляли патрульних, які роздавали людям ухвали щодо заборони катання, але вони на це не реагують, а навпаки їх реакція негативна: чому ми забороняємо кататися їм з дітьми тут.

Є поодинокі випадки, коли дитина заїжджає комусь в ноги, зокрема людям похилого віку, але люди на це ніяк не реагують. Однак є різні люди: одні – за, інші – проти, навіть були активісти, які підпалювали ці машинки. Як зараз вийти з цієї ситуації, ми вирішуємо. Поліція не хоче нічого робити, а ми по суті не маємо права щось вчинити. Ми вилучили, до нас подали до суду і змусили віддати», – зазначив начальник управління безпеки міста Юрій Діль.

Нагадаємо, виконавчий комітет Львівської міської ради ще 30 вересня 2016 року прийняв рішення про заборону та демонтаж атракціонів, які знаходяться у центральній частині Львова у зоні ЮНЕСКО. Зокрема рішення стосується і електроавтомобілів, які підприємець здає в оренду на проспекті Свободи, 41. Такий вид розваг є небезпечним для здоров’я мешканців і гостів міста, адже було багато випадків, коли дитина на машинці збивала перехожих з ніг (були випадки травмування, госпіталізації).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.