дивись.info

Смолій у Львові заявив, що російські банки мають піти з українського ринку

Смолій у Львові заявив, що російські банки мають піти з українського ринку
Фото: daily.rbc.ua

Російські банки мають максимально звузити свої діяльність і вийти з українського ринку.

Про це під час прес-конференції у Львові заявив голова НБУ Яків Смолій, передає кореспондент Дивись.info. Смолій пояснив, що такою є позиція Нацбанку.

«Російські банки в Україні нині перебувають під санкціями, які введені РНБО та указом Президента України. Суть цих санкції полягає у тому, що російські банки не мають права відчужувати будь-які активи на користь материнських структур. За такої ситуації у цих банків нема мотивації заробляти прибуток і бути присутнім на українському ринку.

Наша позиція така – російські банки повинні максимально звузити свою діяльність і вийти з українського ринку. Або ж якийсь інвестор мав би їх викупити. Добрий приклад – львівський «ВіЕс Банк», що був проданий групі «ТАС» Сергія Тігіпко. До того часу «ВіЕс Банк» належав  «Сбербанку Росії» через австрійську структуру» – заявив Яків Смолій.

«Сьогодні ми також маємо інформацію про те, що «БМ-Банк» ухвалив рішення про самоліквідацію. «ВТБ Банк» практично згорнув мережу відділень і залишився в одній точці. «Промінвестбанк» зменшив валюту балансу в декілька разів. «Сбербанк Росії» -аналогічно. Тобто російські банки поступово роблять ті кроки, які і повинні робити – припиняють свою діяльність», – додав голова НБУ.

Водночас, Нацбанк відстежує, щоб цей процес не став проблемою для самого НБУ.

«Щоб не сталося так, що не вистачить активів на покриття зобов’язань. Бо тоді той чи інший російський банк звернеться до Фонду гарантування вкладів, і державі доведеться компенсувати кошти. Тому вихід російських банків з ринку України має бути цивілізованим», – додав Яків Смолій.