дивись.info

У Львівській ОДА розповіли деталі щодо обвалу у Поморянському замку

У Львівській ОДА розповіли деталі щодо обвалу у Поморянському замку

Якби у 2017 році не укріпили фронтальну стіну і склепіння першого поверху Східного корпусу — сьогодні ми би не мали Поморянського Замку взагалі.

Про це в коментарі ІА Дивись.info сказала т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.

За її словами, стіна замку обвалилася внаслідок просідання фундаментів.

«Ця стіна мала велику тріщину і вона була похилена. Проект з проведення протиаварійних робіт на території Поморянського замку передбачав частковий демонтаж цієї стіни з подальшою перебудовою. Після розбору завалу комісія поїде на місце і будемо вносити зміни в проект виведення з аварійного стану замку», – сказала Оксана Ткачук.

Оксана Ткачук розповіла, що незадовго до обвалу в обласному бюджеті передбачили півмільйона гривень на стабілізаційні роботи в цьому місці.

«В нас є проект на збереження цієї пам’ятки, на першочергові протиаварійні роботи у Поморянському замку треба 11 мільйонів гривень. Торік Львівська облрада виділила на такі роботи 800 тисяч гривень. Цього року – 500 тисяч. Це мізер», – зазначила Оксана Ткачук.

Вона додала, що у Львівській області в аварійному стані перебувають 52 пам’ятки архітектури різного значення.

Зазначимо, що ремонтні роботи в замку проводить підрядник «Центр комплекс», а сума договору підряду становить 8,2 мільйона гривень.

Поморянський замок на Золочівщині є пам’яткою архітектури національного значення, перебуває у дуже аварійному стані, частина стін зруйновано. Перша згадка про Поморянський замок належить до 1497 року.

Читайте також: Замки Львівщини, які не показують туристам

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.