дивись.info

«Системне підвищення»: Гройсман розповів про нові можливості пенсійної реформи 

«Системне підвищення»: Гройсман розповів про нові можливості пенсійної реформи 

В уряді нині працюють над питанням підвищення пенсій тим категоріям населення, виплати яких «були копійчані».

Пенсійна реформа в Україні дозволила відкрити нові можливості системного підвищення виплат, зокрема для військових пенсіонерів та пенсіонерів з великим стажем. Про таке заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає Урядовий портал.

«Це (все, що зроблено) не означає, що у 2017 -2018 році ми провели перерахунок і крапка. Ні! Ми відкрили можливості для системного підвищення виплат для громадян», – відзначив очільник Кабміну.

Він також уточнив: «Зараз ми вирішуємо питання підвищення пенсій тим, хто мав стаж, але виплати були копійчані. Це колгоспники, ті, хто працював в тіні за мінімальні кошти, тощо. Серйозне питання, і ми дамо відповідь».

Як нагадують у прес-службі Кабінету Міністрів, пенсійну реформу розпочали восени 2017 року, і вже у жовтні торік підвищення пенсій отримали майже 10 млн пенсіонерів. У квітні цього року було реалізовано другий крок реформи – осучаснено виплати військовим пенсіонерам.

«Це стало можливим за рішенням уряду. Понад 500 тис. пенсіонерів отримали підвищені пенсії та компенсації. Середній розмір збільшення склав 1500 грн», – зазначається у повідомленні.

Загалом же пенсійна реформа передбачає такі ключові новації:

  • збереження віку виходу на пенсію;
  • скасування зрівняйлівки, що є справедливим щодо людей з великим трудовим стажем;
  • скасування оподаткування пенсій та скасування спеціальних пенсій;
  • встановлення механізму автоматичного осучаснення пенсій, що знімає будь-які політичні маніпуляції у системі пенсійних виплат.
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.