дивись.info

На Львівщині 88 закладів охорони здоров’я готові до підписання декларацій із лікарями

На Львівщині 88 закладів охорони здоров’я готові до підписання декларацій із лікарями

Процес підписання декларацій на Львівщині стартував і станом на сьогодні є 88 закладів охорони здоров’я, які зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я.

Про це під час брифінгу, 18 квітня, розповіла директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак, інформує Дивись.info.

Також вона зазначила, що у Львівській області є 1065 лікарів, які вже мають цифрові актуальні підписи з пацієнтами та вже близько 25 тисяч зареєстрованих декларацій.

«Якщо говорити про медичну реформу, то ми її почали достатньо активно впроваджувати. Варто зазначити те, що територія Львівщини є досить великою, різноманітною в цьому плані. І в кожному регіоні та у Львові зокрема, були свої нюанси та бачення, які вони з’ясовували із Міністерством охорони здоров’я», – розповідає Ірина Микичак.

За її словами, десь вони вже досягнули консенсусу  з приводу цього, оскільки сам шлях реформи є досить складним.

«Реформа є завжди дуже складною і це буде тривати ще достатньо часу, поки ми зрозуміємо всі нюанси, адаптуємося до впроваджень», – додала пані Ірина.

«Ми маємо ідеальну ситуацію, оскільки в нас було так все погано в медицині, що практично все потрібно було починати з нуля. І що б ми не робили, це мало б спрацювати добре», – сказала Микичак.

Окрім того, зараз на «первинці» почався процес оптимізації та заклади охорони здоров’я почали перетворювати в некомерційні підприємства.

Читайте також: ЛОР перетворила 14 комунальних медичних закладів на некомерційні підприємства

Вона також розповіла, що на Львівщині минулого року дуже активно попрацювали із первинною медициною і за кошти бюджету профінансували придбання принаймні по одному комплекту комп’ютерів зі сканером та всього необхідного для сільських лікарських амбулаторій.

«І зараз ми працюємо над тим, щоб на території області попрацювати і мати єдине програмне забезпечення. Міністерство дає можливість кожній лікарні обирати свою систему», – пояснює Ірина Микичак.

За її словами, процес підписання декларацій триватиме ще до 31 грудня цього року, тому в людей є час ще подумати обрати собі лікаря. «Я думаю, що підписати декларацію з лікарем ще і в 2019 році.Тут немає таких жорстоких правил, – якщо ти не підпишеш декларацію, то тобі не будуть надавати медичну допомогу», – додала директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.