дивись.info

У Карпатах хочуть збудувати курорт завбільшки як місто Хуст

У Карпатах хочуть збудувати курорт завбільшки як місто Хуст

Сьогодні, 18 квітня, Львівський апеляційний адміністративний суд розгляне справу щодо незаконного затвердження детальних планів під забудову мегакурорту на гірському масиві Свидівець.

Районні адміністрації Тячева та Рахова прийняли рішення про забудову рекреаційної території. Проте жодної відкритої інформації про те, хто, що і як там хоче будувати – немає.

Про це сьогодні, 18 квітня, йшлося під час прес-конференції.

«Згідно із законом, за розробку детального плану забудови відповідальна адміністрація. Коли ми хотіли з’ясувати, за які кошти проводиться розробка, то нам відповіли, що це за рахунок майбутнього інвестора. Але ми сім місяців намагаємося отримати план як документ, де чітко розписано, що там зараз відбувається та як буде впливати планована діяльність на всі елементи довкілля. Документа – немає», – розповідає юрисконсульт МБО «Екологія-Право-Людина» Софія Шутяк.

За її словами, екологи та активісти спробували отримати ці документи через суд: «На наше здивування навіть на вимогу суду першої інстанції відповідні документи не були надані».

Софія Шутяк також повідомила, що Закарпатський окружний адміністративний суд скасував незаконні розпорядження Рахівської і Тячівської адміністрацій щодо забудови хребта Свидівець. Еколог нагадала, що територія, з якої мають намір зробити другий «Буковель», охороняється Бернської конвенцією і рішення щодо будь-якої забудови в Карпатах приймають на рівні Кабінету Міністрів України і не нижче. Місце, яке тіньові ділки хочуть забудувати, оголошено територією Смарагдової мережі.

Ці, особливо цінні території, не можна використовувати для містобудівних потреб. Проте вищезгадані районні адміністрації, всупереч законодавству України, подали апеляцію.

Кандидатові біологічних наук, координатору з природоохоронної діяльності Всесвітнього фонду природи WWF Богданові Процеві вдалося дізнатися, що на Свидовці планують побудувати містечко, в якому розраховують приймати одночасно близько 28 тисяч осіб.

«Це як місто Хуст, яке буде розміщене на висоті понад 1000 метрів», – каже науковець і стверджує, що через курорт можуть зникнути понад 92 види червонокнижних видів тварин та рослин.

Це єдина територія, де зосереджені 9 високогірних озер з 17 існуючих в Карпатах.

«А там планують будувати злітну смугу та аеродром. Це викличе загрозу сходження селів. Постраждають села нижче за течією. Курорт на цьому місці і такого розміру є абсолютно неприйнятним, – попереджає Богдан Проць.

Місцеві мешканці, які зараз у суді захищають цю територію, розповіли, що вони про майбутню забудову дізналися, коли раптом у пралісах почали прокладати дорогу.

Місцевий мешканець Василь Фабрицій розповів, що на будівництво цієї дороги було витрачено близько двох мільйонів гривень.

Коли громада спитала обласне начальство, що діється на їхній території, то їм відповіли, що будуть відновлювати дорогу, яка там колись була сто років тому, під час російсько-австрійської війни.  Місцеві активісти звернулися до суду. А на них почали тиснути і відкривати кримінальні справи, аби залякати.

Водночас офіційної інформації, хто зазіхає на територію Смарагдової мережі, досі ніхто не має.

«У матеріалах судових справ є ТзОВ «Скорнозера», яка будує «Буковель». І є низка осіб, які на різних рівнях проштовхують цю ідею. Їх пов’язують з курортом Zell am See. А замовником робіт щодо оцінки впливу на довкілля є Закарпатська обласна адміністрація. А це є дуже коштовне дослідження. Отже, воно буде робитися за кошти платників податків, тобто наші з вами кошти», – пояснює Софія Шутяк.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.