дивись.info

 У Раді провалили голосування за законопроект проти жорстокого поводження з тваринами

 У Раді провалили голосування за законопроект проти жорстокого поводження з тваринами

Депутатам Верховної Ради не вистачило одного голосу, аби ухвалити законопроект №6598 проти жорстокого поводження з тваринами.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат України Ігор Васюник. Зокрема, пропонований законопроект мав імплементувати положення деяких міжнародних угод із захисту тварин.

«Черговий прикрий наслідок безвідповідальності колег-парламентарів.
Не вистачило одного голосу – і провалили голосування за законопроект проти жорстокого поводження з тваринами (№6598)», – написав нардеп.

Поіменний список голосування можете передивитись тут. Цікаво, що закон не набрав жодного голосу “проти”, натомість понад 100 народних обранців – не голосували взагалі.

Законопроект мав би заборонити і посилити кримінальну відповідальність за:

  • вбивство та каліцтво тварин
  • утримання ведмедів та інших хижаків в ресторанах/готелях
  • фотопослуги з тваринами в населених пунктах
  • жебрацтво з тваринами
  • використання тварин для «притравки»
  • викидання тварин на вулицю та інше.

Додамо, що торік в Україні набув чинності закон №2120-VIII про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.

Згідно із законом, жорстоке поводження – це знущання над тваринами, побої або інші насильницькі дії, які завдали тварині фізичний біль, страждання і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин.

Всі ці дії тягнуть за собою штраф від 3400 до 5100 грн з конфіскацією вихованця, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для його життя чи здоров’я.

Кримінальний кодекс доповнено статтею «жорстоке поводження з тваринами».

Згідно із законом, жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі бездомними тваринами, вчинене умисно і що спричинило каліцтво чи загибель тварин, а також нацькування тварин одна на одну або інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.