дивись.info

Департамент ЛОДА купить пальне у компанії, яку пов’язують з Коломойським

Департамент ЛОДА купить пальне у компанії, яку пов’язують з Коломойським

18 квітня департамент з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації уклав угоду з ТОВ «Лівай Торг» на постачання пального.

Про це стало відомо зі сайту публічних закупівель ProZorro.

Сам конкурс був оголошений 14 березня. Стартова ціна угоди – 1 714 985 гривень. На аукціон зголосилися три компанії – ТОВ «Кондор Логістик», ПП «ОККО Контракт» та ТОВ «Лівайн Торг». Найнижчу ціну запропонувало ТОВ «Кондор Логістик» – 1 532 220 гривень, ПП «ОККО Контракт» – 1 603 538, натомість найдорожчу пропозицію зробило ТОВ «Лівайн Торг» – 1 652 892 гривень, однак перемога дісталася саме йому.

Відмова першим двом учасникам ґрунтується на невідповідності тендерній документації, тобто документи не відповідають вимогам. Наприклад, ТОВ «Кондор Логістик» подали паспорт якості російською мовою без перекладу тощо.

Згідно із укладеною угодою, ТОВ «Лівайн Торг» зобов’язується поставити 35185 літрів дизпального по 26 гривень на загальну суму 914810 гривень, 26315 літрів бензину А-92 по 27,50 гривень на загальну суму 723662 гривні і 515 літрів бензину А-95 по 28 гривень на загальну суму 14420 гривень.

А через три з половиною години після укладення договору була укладена додаткова угода про зменшення кількості дизпального до 26920 літрів на суму 699920 гривень. Відтак загальна сума угоди стала мільйон 438 тисяч гривень.

Згідно із даними You Control, ТОВ «Лівайн Торг» була зареєстрована 10 липня 2017 року у Дніпрі. Директором компанії Значиться Сергій Заєць, а бенефіціаром Ольга Жиронкіна. Розмір статутного капіталу – 3 тисячі гривень.  Історичні дані свідчать, що тричі змінювався засновник компанії і чотири рази – директор. Засновниками були Ірина Гаврилюк, Ірина Лебедєва, Ольга Жиронкіна. Такою ж була послідовність директорів, ось тільки з 21 листопада ці обов’язки виконує Сергій Заєць.

Незважаючи, на такий юний вік та невеликий статутний капітал як для компанії, що займається торгівлею пальним, тільки нинішнього року ТОВ «Лівайн Торг» отримало тендерів на майже шістсот мільйонів гривень. Наприклад, від ПрАТ «Чернівціобленерго» два тендери на 865 680 і 833 100 гривень. А від управління поліції охорони у Вінницькій області – на 3450000 гривень, від ПАТ «Укрпошта» – на 4050000 гривень.

Скрін з аналітичної платформи YouControl
Скрін з аналітичної платформи YouControl

Ольга Жиронкіна пов’язана із ще однією компанією, яка теж торгує пальним, точніше торгувала, оскільки сьогодні перебуває у процесі припинення. Йдеться про ТОВ «Дагомея» у Харкові. Ліквідатором компанії є Катерина Бакрадзе, яку пов’язують із групою «Приват».

Скрін з аналітичної платформи YouControl

Зокрема у лютому нинішнього року НАБУ провело обшуки на робочому місці Бакрадзе, яка, за інформацією правоохоронців, курувала процедури банкрутства близько 100 юридичних осіб, що мають відношення до виведення коштів з «Укрнафти». «Обшук проводився в рамках розслідування за фактом заволодіння коштами ПАТ «Укрнафта» компаніями близькими до групи «Приват», які в 2015 році практично безоплатно отримали добуту компанією нафту», – йшлося у повідомленні.

За даними НАБУ, в схемі виведення 14,7 млрд грн з ПАТ «Укрнафта» в 2015 році брало участь понад 80 юридичних осіб, половина з яких уже пішли в процедуру банкрутства.

Крім того, в лютому 2017 року розпочали процедуру банкрутства відразу понад 130 товариств з обмеженою відповідальністю переважно з харківської реєстрацією, які в різний період часу протягом 2014-2015 років володіли мережею автозаправних станцій (АЗС) групи «Приват» (бренди ANP, Sentosa, «Авіас», «Мавекс» і інші). Більшість цих компаній також були учасниками схеми виведення 14,7 млрд грн з «Укрнафти» в 2015 році.

Відтак постає питання, чи є на тлі цих подій та розслідування звичайним збігом поява нового ТОВ з дніпровською пропискою, замість харківської.

Про зв’язок між групою «Приват» і ТОВ свідчить і ще один факт. За даними видання «Олігарх», наприкінці грудня 2017 року ТОВ «Лівайн Торг» уклала контракт з підконтрольним «Привату» Кременчуцьким НПЗ «Укртатнафта» про закупівлю у нього бензину, дизпального і зрідженого газу на 800 млн гривень. А за місяць до цього компанія уклала з «Укрнафтою», яка також входить в орбіту «Привату», договір про отримання доступу до її мережі АЗС і відпустці пального із заправок «Укрнафти» за скретч-картками з логотипом «Авіас».

Оксана ДУДАР

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.