дивись.info

Львівський перинатальний центр: історія реконструкції

Львівський перинатальний центр: історія реконструкції

Завтра має відбутися офіційне відкриття багатостраждального Львівського обласного клінічного перинатального центру. З цієї нагоди у місто навіть має прибути президент Петро Порошенко.

ІА Дивись.info вирішила нагадати історію реконструкції медичного закладу.

Отже, Львівський обласний клінічний перинатальний центр був збудований за типовим проектом пологового будинку і відкритий у 1986 році як міський пологовий будинок, а 1990 року його реорганізували у перший в Україні перинатальний центр, через який щороку проходили понад 8 тисяч пацієнтів. Щороку тут приймали до 4 тисяч пологів і проводили майже п’ять тисяч операцій.

З вересня 2013 року функціонування Львівського обласного клінічного перинатального центру було зупинено для проведення реконструкції. Обладнання все демонтоваи, а 436 осіб залишилися без роботи, їх відправили у вимушений простій з виплатою 2/3 посадового окладу.

За цей період у Львові загострилася ситуація із браком місць у пологових будинках, зросла перинатальна, а також материнська смертність.

Із самого початку планувалося, що реконструкцію перинатального центру буде витрачено майже 100 мільйонів гривень. Залученням коштів мало займатися Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України під керівництвом Владислава Каськіва. Загальний обсяг інвестицій в проект мав становити понад 72 млн грн, з них державні інвестиції – 36,5 млн грн. Роботи мали завершитися у грудні 2014 року.

4 жовтня 2013 року ЛОДА уклала угоду з ПАТ «Аеробуд» на реконструкцію перинатального центру на суму 70,51 млн грн. ПАТ «Аеробуд», за даними ЗМІ , контролювалося через офшорні компанії, наближені до групи «Приват» Геннадія Добролюбова та Ігоря Коломойського.

У травні 2014 року в «Аеробуді» заявили, що отримали лише 7,7 мільйона гривень авансу. За інформацією прес-служби ЛОДА, станом на 7 квітня 2014 року на реконструкцію медустанови було освоєно коштів на суму понад 13 мільйонів 157 тисяч гривень.

Додамо, що реконструкція Львівського обласного перинатального центру мала відбуватися у рамках проекту «Нове життя — нова якість материнства й дитинства» під патронатом президента. Сам проект був започаткований 2010 року і його кінцевою метою було створення 27 сучасних перинатальних центрів по усій Україні. Реконструкція чи будівництво перинатальних центрів на 25% відбувалось за кошти бюджетів органів місцевого самоврядування, на 75% – за рахунок державного бюджету, приватних інвестицій та допомоги міжнародних організацій.

Тим часом у травні 2014 постановою Кабміну №71 було призупинено фінансування проекту.

Коли ситуація зайшла у глухий кут, а медики почали виходити на акції протесту, депутати Львівської облради звернулися до центральних органів влади щодо виділення коштів на реконструкцію перинатального центру.

26 листопада 2014 року Бюджетний комітет Верховної Ради України погодив рішення Кабінету Міністрів щодо виділення 20 млн грн на фінансування робіт із проведення реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру у Львові.

У березні 2015 року Верховна Рада ухвалила зміни до Держбюджету, якими передбачила 45 мільйонів гривень на реконструкцію багатостраждального медзакладу Львова.

Новий бюджет реконструкції становив 160 мільйонів 500 тисяч гривень. Але 5 серпня 2015 року уряд затвердив проектно-кошторисну документацію на реконструкцію Львівського обласного клінічного перинатального центру на вул. Джорджа Вашингтона, 6 вартістю у 171 млн грн.

У цей же період почався пошук нового підрядника. Однак у вересні 2015 року стало відомо, що роботи продовжуваме той самий «Аеробуд». Ціна угоди – понад 122 мільйони гривень.

2016 року Львівська обласна прокуратура звернулася до суду з вимогою до ЛОДА повернути понад 12 мільйонів гривень, виділених у 2015 році на реконструкцію Львівського обласного клінічного перинатального центру, оскільки роботи на цьому об’єкті не були виконані у вказаний термін.

9 лютого 2017 року Кабмін виділив ще 45 мільйонів на реконструкцію медичного закладу.

У травні 2017 року тендер на реконструкцію Львівського обласного перинатального центру виграло ТОВ «Будівельна компанія «Прогрестехбуд». Вартість угоди – 82,53 млн грн.

У вересні 2017-го депутати ЛОР звернулися до ЛМР про виділення 20 мільйонів гривень на завершення реконструкції перинатального центру, однак в міськраді заявили, що вже виділили майже 7,5 мільйона гривень на реконструкцію мереж і споруд водопостачання та водовідведення на території медичного закладу.

30 січня депутати Львівської обласної ради скерували 25,5 млн грн на завершення реконструкції обласного перинатального центру. Станом на цей період готовність об’єкта оцінювали на 53%, а необхідна кількість коштів для завершення робіт – 114 мільйонів гривень.

20 березня нинішнього року ЛОР виділила 39 мільйонів гривень на закупівлю обладнання для Львівського обласного перинатального центру, з яких 27,6 млн грн – на обладнання, а 11,38 млн грн – на підтримку функціонування центру після введення в експлуатацію.

І ось після щорічних обіцянок, починаючи із 2014-го року, Львівський обласний клінічний перинатальний центр таки відкриють.

Фото: Микити ПЕЧЕНИКА

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.