дивись.info

У Держприкордонслужбі розповіли, як двоє членів екіпажу «Норд» обманом покинули Україну

У Держприкордонслужбі розповіли, як двоє членів екіпажу «Норд» обманом покинули Україну

Представники російського дипкорпусу та адвокати вдаються до обману, щоб вивезти екіпаж судна «Норд» як громадян РФ, а не України.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив речник ДПСУ Олег Слободян.

Державна прикордонна служба України повідомляє, що 19 квітня, близько 6 години, двоє громадян України, членів судокоманди СЧС «Норд» обманним шляхом виїхали з України до Білорусі.

В аеропорту «Жуляни» на рейс, що слідував до Білорусі, зареєструвалися, нібито, двоє громадян РФ, які на паспортний контроль пред’явили документи громадян РФ, видані в Генконсульстві РФ в м. Харків. Оскільки українська сторона в жодному разі не визнає документи, які видані окупаційною владою РФ в Криму, але це не розповсюджується на документи, які видані офіційно діючими диппредставництвами РФ на території України та, оскільки транскрипція прізвищ громадян в паспортах РФ відрізнялася від ідентифікаційних даних громадян України – членів суднокоманди «Норд», які містилися в базах даних, дані громадяни були пропущені через кордон та вилетіли до Білорусі.

На момент вильоту відповідних доручень від інших правоохоронних органів чи рішень судів щодо обмеження у виїзді членів суднокоманди на адресу Держприкордонслужби не надходило.

Враховуючи те, що існують підстави сумніватися у законності видачі громадянам України – членам суднокоманди «Норд» документів, які нібито підтверджують громадянство РФ, о 15.20, під час оформлення пасажирів на рейс, що слідував до Мінська Державна прикордонна служба відмовила у виїзді ще 7 громадянам України – членам суднокоманди «Норд», які надали на прикордонний контроль аналогічні документи громадян РФ, вилучила їх та склала протоколи про чергову спробу незаконного порушення Державного кордону України. Матеріали направлені до суду.

Членам суднокоманди «Норд» в черговий раз запропоновано звернутися до органів Міграційної служби задля підтвердження громадянства України та виїзду в подальшому до місць постійного проживання на законних підставах.

За даним фактом проінформовано МЗС, СБУ та інші правоохоронні органи.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.