дивись.info

У Львові кіберполіція викрила студента-хакера

У Львові кіберполіція викрила студента-хакера
Фото: ілюстративне. Джерело: ХЕРСОН.city

27 квітня оперативники кіберполіції у Львові викрили хакера, який створював і поширював шкідливе програмне забезпечення.

Про це повідомили департаменті кіберполіції Національної поліції України.

Зазначається, що 20-річний студент створив вірус-кейлогер, який записував усі натискання клавіатури.

Також, шкідлива програма сканувала директорії, які містили усі налаштування веб браузерів, збережені логіни та паролі від веб-ресурсів.

За даним фактом слідчі поліції Львівщини розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361-1 КК України.

Спеціалісти з кіберполіції провели попередній аналіз зразку шкідливого програмного забезпечення та встановили: програма написана на мові C++ під операційні системи Windows (95/98/хр/Віста/7).

«Шкідливе програмне забезпечення (ШПЗ) мало вбудований клавіатурний шпигун. Він записував усі натискання символів на клавіатурі та при натисканні 350 символів відправляв ці данні на запрограмовану електронну скриньку. Також він сканував директорії, які містять налаштування веб браузерів, збережені логіни та паролі від веб-ресурсів та відправляв їх на ту саму електронну скриньку чи ftp сервер», – йдеться в повідомленні.

Для анонімізації своїх дій він використовував ТOR та VPN, а також ІР-адреси університету в якому навчався, а для усіх грошових розрахунків використовував електронні гаманці. Оплата використання ШПЗ здіснювалася користувачами щомісячно, а вартість становила 5 доларів США з кожного із клієнтів.

У хлопця наразі вилучено комп’ютер, за допомогою якого він створював шкідливе програмне забезпечення та банківську картку, за допомогою якої він отримував готівку.

Спеціалісти оглянули ноутбук зловмисника та виявили на ньому програмний код ШПЗ, його примірники, а також переписки з покупцями.

Після попереднього огляду комп’ютер було направлено на експертизу. За її результатами буде прийнято рішення щодо оголошення молодику про підозру.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.