дивись.info

У Львові пішов з життя видатний дослідник мистецтв Володимир Мокрій

У Львові пішов з життя видатний дослідник мистецтв Володимир Мокрій

Україна втратила відомого дослідника мистецтва, реставратора Вищої категорії, Музейника з Великої літери Володимира Мокрія.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук доцент кафедри реставрації творів мистецтва у Львівській національній академії мистецтв Лариса Возницька-Разінкова.

Закінчивши Училише прикладного та декоративного мистецтва ім. І.Труша Володимир Мокрій прийшов працювати у Львівську картинну галерею. Борис Возницький запропонував йому посаду художника-реставратора темперного малярства, а оскільки на ті часи з експедицій музей звозив тисячі пошкоджених ікон, усі вони пройшли через «золоті руки» Володимира. Тільки працюючи у Галереї мистецтв В.Мокрій очолив реставрацію іконостасу кін.16 поч.17 ст. церкви Параскеви П’ятниці у Львові, відреставрував ікону 15ст. «Львівську Богородицю», широкоформатні батальні полотна з Жовківського костелу 17ст. «Битву під Хотином» та «Битву під Клушино». Це тільки незначний перелік творів врятованих Володимиром Мокрієм. Ним виховано декілька поколінь реставраторів, його учнів. Викладав в Училищі ім. І.Труша та Академії мистецтв. Очолив відділ реставрації Національного музею ім. Андрея Шептицького.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.